Oczyszczanie jelita grubego – domowe sposoby

Zadajmy sobie pytanie: dlaczego konieczne jest oczyszczanie jelit? Ludzkie pragnienie bycia całkowicie zdrowym i długiego, szczęśliwego życia jest całkiem naturalne. Z pokolenia na pokolenie ludzie próbują odkryć sekrety długiego życia. Współczesny rytm zmusza nas do poświęcenia zdrowia. W pogoni za bogactwem materialnym człowiek zapomina o sobie i stanie swojego ciała. Ciągły brak snu, jedzenie w biegu, ignorowanie problemów zdrowotnych – wszystko to prowadzi do wyczerpania organizmu.

Ale mimo to człowiek powinien zawsze być w formie. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, że pełne poświęcenie nie jest możliwe bez prawidłowego, stabilnego ciśnienia krwi i prawidłowo funkcjonujących narządów i układów wewnętrznych. Przemysł farmaceutyczny oferuje dziś znaczną ilość leków pozwalających utrzymać organizm w dobrej kondycji i prawidłowym funkcjonowaniu. Ale w istocie nie zawsze dają pozytywny wynik. Tak, lek z pewnością pomoże jednemu narządowi, ale z jakiegoś powodu niewiele osób zwraca uwagę na fakt, że powoduje znaczną szkodę dla innego. I okazuje się, że jedno leczymy, a paraliżujemy drugie.

 Naturalne metody uzdrawiania organizmu niestety schodzą na dalszy plan lub zostają całkowicie zapomniane. Ale dla nikogo nie jest tajemnicą, że najlepsze, a co więcej, najbardziej przydatne, powstało już i to bardzo dawno temu. A tym twórcą jest Matka Natura. Dlaczego ktoś odmawia tak hojnych prezentów? Na to pytanie istnieje odpowiedź i jest nią lenistwo. Można powołać się na brak informacji, ale trzeba przyznać, że nawet gdyby były one zawsze pod ręką, to i tak człowiek preferowałby już wyprodukowane leki.

    O wiele łatwiej jest przejść kilka metrów, udać się do najbliższej apteki i kupić kilka leków, np. na nadciśnienie czy bóle głowy. Człowiek nie tylko zaniedbuje pomoc specjalisty, gdyż w większości przypadków kupuje leki, które polecił mu znajomy, brat czy farmaceuta, ale także świadomie zaniedbuje swój organizm. Stosując leki przeciwbólowe lub hipotensyjne, nie leczysz choroby, ale eliminujesz jej objawy. Ale nie jest to trudne, jeśli na przykład pojawi się ból w okolicy prawego podżebrza, skonsultuj się z lekarzem. On z kolei przeprowadzi badanie i zaleci odpowiednie leczenie. Ale znowu, po co jechać do szpitala, czekać na swoją kolej, tracić czas, skoro można iść do apteki i kupić lekarstwo.

Piękno musi pochodzić z wnętrza. A przede wszystkim „piękno” to prawidłowe i niezakłócone funkcjonowanie wszystkich narządów i układów. A do tego wystarczy „znaleźć wspólny język” z ciałem. I nie może działać poprawnie, jeśli jest „zaśmiecony”. Dlatego warto zacząć od jego oczyszczenia.

Co zatruwa organizm ludzki?

    Przede wszystkim są to produkty odpadowe i substancje toksyczne. Żeby było jaśniej, toksyny to zewnętrzne patogeny, które powodują zanieczyszczenia w organizmie. Ich kumulacja następuje z powodu:

 • niewłaściwy styl życia;
 • niezdrowa dieta;
 • obecność złych nawyków;
 • nadużywanie alkoholu;
 • spożywanie żywności „nafaszerowanej” barwnikami i różnymi dodatkami do żywności;
 • przyjmowanie leków;
 • zła ekologia.

    Jeśli chodzi o toksyny, jest to w rzeczywistości wynik procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Wszystkie niezbędne substancje dostają się do organizmu trzema drogami: przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy. Natomiast eliminacja przetworzonych i zbędnych produktów przez organizm następuje poprzez: skórę, układ oddechowy, moczowy i pokarmowy.

     Wszystko wydaje się proste i jasne. Jest jednak jeden haczyk – nie wszystkie przetworzone, niepotrzebne i co ważne szkodliwe substancje opuszczają organizm. To właśnie te substancje tworzą grupę toksyn, które można usunąć jedynie przy pomocy człowieka. A dzieje się to poprzez oczyszczenie organizmu.

    Toksyny powstają zarówno na poziomie komórkowym, jak i bezpośrednio w narządach wewnętrznych. Szczególnie niebezpieczne jest ich gromadzenie się w tłuszczu, kościach, tkance łącznej, narządach przewodu pokarmowego i mięśniach. Toksyny powodują zniszczenie organizmu od zewnątrz, podczas gdy toksyny działają od wewnątrz.

    Jeśli chodzi o przyczyny pojawienia się zarówno pierwszego, jak i drugiego, zwykle są one takie same – złe odżywianie i wpływy środowiska. Ale to nie wszystkie źródła zatykania organizmu. Najważniejszą przyczyną blokady w ciele jest złe podejście człowieka do niego. Człowiek sam zanieczyszcza organizm, świadomie pije alkohol, pali, je tłuste, smażone i pikantne potrawy, a ostatecznie zaniedbuje rady i zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia.

    W rezultacie osoba zaczyna narzekać na:

 • pogorszenie stanu zdrowia;
 • zaburzenia snu, bezsenność ;
 • chroniczne zmęczenie;
 • pojawienie się problemów w przewodzie żołądkowo-jelitowym;
 • częste bóle głowy;
 • złe samopoczucie;
 • zwiększone zmęczenie;
 • bladość skóry;
 • pojawienie się siniaków i worków pod oczami ;
 • łamliwość włosów i paznokci;
 • łuszczenie się skóry.

    Powyższe objawy są sygnałem alarmowym ze strony organizmu i dowodem zakażenia. Nie ma potrzeby natychmiast wpadać w panikę, na przykład, gdy pojawia się ból głowy, ponieważ może pojawić się z powodu przepracowania lub stresu. Jeśli jednak masz więcej niż trzy z tych objawów, nadszedł czas, aby zareagować na sygnały wysyłane przez organizm i zacząć działać. A całkowite oczyszczenie organizmu stanie się Twoim pomocnikiem w odnowie sił organizmu.

Jak prawidłowo rozpocząć oczyszczanie jelita grubego?

Oczyszczanie jelit warto rozpocząć od zmiany diety – z około miesięcznym wyprzedzeniem. W takim przypadku konieczne jest oddzielenie spożycia pokarmów węglowodanowych i białkowych. Podczas oczyszczania jelit należy całkowicie zrezygnować ze spożywania produktów mlecznych, gdyż mogą one powodować niekontrolowane wypróżnienia. Aby zwiększyć napięcie mięśniowe, należy wprowadzić do diety owsiankę, razowy czarny chleb i otręby.

Zanim zaczniesz oczyszczać jelita, musisz podać lewatywę. W rzeczywistości lewatywa w tym przypadku jest obowiązkową procedurą higieniczną. Ale przy oczyszczaniu jelit ważne jest nie tyle przygotowanie fizyczne, ile psychiczne. Po pierwsze trzeba nabrać odpowiedniego nastawienia, a po drugie przygotować się na to, że oczyszczanie jelita grubego nie jest zabiegiem jednorazowym i trzeba je wykonywać przynajmniej dwa razy w roku, a poza tym nie jest to szczególnie przyjemne .

    Ale uwierz mi, wynik jest tego wart. Za wszystkie Twoje wysiłki ciało Ci podziękuje i odwdzięczy się podwójnie. Po zabiegu zrozumiesz, że wszystko, co zostało zrobione, przyniosło korzyść Tobie i Twojemu ciału. Wynik będzie dosłownie „oczywisty”. Oczyszczanie jelita grubego pomoże:

 • usuwanie toksycznych substancji i odpadów z organizmu;
 • oczyszczanie krwi;
 • poprawa samopoczucia;
 • eliminowanie bólów głowy;
 • normalizacja ciśnienia krwi;
 • normalizacja funkcjonowania przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • eliminowanie zaparć;
 • poprawa kolorytu i kondycji skóry;
 • zdrowie skóry;
 • likwidacja trądziku i drobnych zmarszczek;
 • poprawa kondycji i zdrowia włosów;
 • eliminując problemy takie jak rozdwajające się końcówki i wypadanie włosów.

    Co więcej, Twój nastrój również wyraźnie się poprawi. Poczujesz stałą lekkość, jakbyś zdjął ciężar z ramion. Staniesz się dużo bardziej pewny siebie i swoich możliwości. Energia nie opuści Cię nawet na sekundę.

    Ponadto oczyszczanie jelita grubego odmłodzi Cię. W porównaniu do rówieśników będziesz wyglądać o kilka lat młodziej i świeżo, a nawet bardziej. I żadne leki ani kosmetyki, nawet te drogie, nie zastąpią zabiegu oczyszczania organizmu.

    Kilka ważnych zasad oczyszczania jelita grubego

    Zdecydowałeś się więc na całkowite oczyszczenie organizmu, ale nie ma potrzeby się spieszyć.

 1.  Musisz dowiedzieć się jak najwięcej informacji na ten temat.
 2. Aby uniknąć przykrych i nieprzewidywalnych konsekwencji, zapoznaj się z przeciwwskazaniami wybranej metody czyszczenia.
 3.  Ponadto warto przestudiować technologię czyszczenia. Dowiedz się, jakie skutki uboczne ma ta lub inna metoda czyszczenia, i wybierz najłagodniejszą.
 4. Monitoruj swój stan podczas procesu oczyszczania okrężnicy. Jeśli Twoje zdrowie nagle się pogorszy, zaprzestań stosowania tej metody.
 5. Przygotuj się od razu na to, że na rezultaty będziesz musiał długo czekać. Oczyszczanie jelita grubego to dość długa procedura.
 6. Nie ma potrzeby oczyszczania organizmu „na szybko”. Stopniowe czyszczenie, choć długotrwałe, jest delikatniejsze.
 7. Nie zapominaj o swoim wewnętrznym nastawieniu, musisz być w pełni przygotowana na taki zabieg.
 8. Uwierz, że wszystko się ułoży.

    Ponadto przed oczyszczeniem organizmu należy skonsultować się ze specjalistą, zwłaszcza jeśli cierpisz na jakąkolwiek patologię.

Metody oczyszczania jelita grubego

    Istnieje ogromna liczba sposobów i technik oczyszczania jelit. Wszystkie różnią się nieco, ale wynik z reguły jest taki sam dla wszystkich. Najpopularniejszą metodą oczyszczania jelita grubego, o której zapewne każdy słyszał, jest oczyszczanie za pomocą lewatywy. Metoda ta jest skuteczna, wydajna i daje doskonałe rezultaty.

    W porównaniu do wielu innych metod oczyszczania jelit, skuteczność lewatyw jest najwyższa. Jednak oprócz zalet tej metody ma ona również wady, a jedna z nich jest czasochłonna. Oczywiście niewiele i nie całkowicie, ale nadal będziesz musiał dostosować swój harmonogram do tej procedury. Poza tym nie każda osoba będzie w stanie ukończyć go samodzielnie. Nieważne, co się mówi, ale oczyszczanie organizmu tą metodą w porównaniu z innymi przynosi sporo kłopotów.

     Innym dość popularnym i niezbyt skomplikowanym sposobem oczyszczenia jelit jest oczyszczanie sokami, owocami i jabłkami. Wszystkie te metody są łatwe w zastosowaniu i to jest chyba ich najważniejsza zaleta. Stosując je przez całe życie, przestaniesz zauważać, że marnujesz czas na oczyszczanie swojego ciała. W żaden sposób nie zaburzą Twojego zwykłego rytmu życia i nie będą wymagały dużo czasu.

Oczyszczanie jelita grubego według G. Małachowa

Giennadij Malachow jest uzdrowicielem ludowym, autorem wielu książek o uzdrawianiu. W swoich publikacjach oferuje kilka metod oczyszczania jelit, ale my rozważymy tylko dwie popularne i skuteczne metody.

 ➡ Pierwszą metodą, zarazem główną, jest oczyszczanie organizmu wodą.

    Wykonanie procedury. Weź sól, najlepiej morską, dosłownie jedną łyżkę i rozcieńcz ją w litrze wody, dobrze wymieszaj. Słona woda pomaga usunąć nie tylko ciecz, ale także toksyny i substancje toksyczne. W rezultacie jelita zostaną całkowicie oczyszczone.

    Powstały roztwór należy spożywać na pusty żołądek. Ponadto roztwór musi być ciepły. Całą ilość należy wypić w ciągu półtorej godziny. Z reguły jest to dziesięć szklanek płynu. Po pewnym czasie od wypicia roztworu soli fizjologicznej pojawi się potrzeba oddania moczu. Musisz pić, aż wypływający płyn stanie się bezbarwny.

    Po tym oczyszczeniu możesz zjeść trochę warzyw lub owoców. Po zabiegu nie zaleca się spożywania ciężkostrawnych i ciężkostrawnych potraw.

    Przeciwwskazania do stosowania tej metody czyszczenia. Surowo zabrania się wykonywania zabiegu w obecności wrzodów trawiennych i nowotworów. Kobiety w ciąży nie powinny w ten sposób oczyszczać jelit.

 ➡ Druga metoda polega na oczyszczeniu jelit za pomocą moczu.

    Istotą tej metody jest przeprowadzenie oczyszczającej lewatywy za pomocą moczu. Możesz użyć moczu własnego lub cudzej osoby, nie ma absolutnie żadnej różnicy. Najważniejsze jest to, że mocz należy do całkowicie zdrowej osoby. Jeśli mocz jest świeży, należy go podgrzać do czterdziestu stopni, jeśli jest to mocz wczorajszy, zagotuj go i ostudź do czterdziestu stopni.

    Wykonanie procedury. Do wykonania zabiegu nie będziesz potrzebować niczego poza kubkiem i moczem Esmarcha. Wlej litr moczu do kubka i zawieś go na wysokości półtora metra nad podłogą. Nasmaruj końcówkę węża wazeliną lub olejem i włóż go do odbytnicy. Głębokość włożenia wynosi piętnaście centymetrów. Najbardziej odpowiednią pozycją do wprowadzenia rurki jest kolano-łokieć. Aby zapobiec pojawieniu się bolesnych i nieprzyjemnych wrażeń, należy monitorować oddech – powinien być powolny i równy. Oddychaj żołądkiem, a podczas wydechu staraj się wciągnąć brzuch tak bardzo, jak to możliwe, a podczas wydechu wręcz przeciwnie, wystaw go na zewnątrz.

    Zaraz po wlaniu całego płynu stój na łopatkach, jeśli to nie pomoże, po prostu załóż nogi za głowę. Musisz pozostać w tej pozycji przez co najmniej minutę. Następnie połóż się na plecach i powoli przewróć się na prawy bok. Technika ta pomaga oczyścić całe jelito, a nie jego poszczególne części, przywrócić jego błonę śluzową i wyeliminować podrażnienia. Jeśli zastosujesz się do wszystkich niuansów, będziesz zadowolony z wyniku.

    Jeśli mówimy o niedociągnięciach, to one również istnieją. Ta metoda czyszczenia nie jest odpowiednia dla wszystkich, zwłaszcza dla osób wrażliwych.

    Przeciwwskazania do stosowania techniki. Oczyszczanie lewatywami z moczu jest przeciwwskazane w czasie ciąży.

Oczyszczanie jelita grubego według Normana Walkera.

Metoda ta polega na użyciu soków cytrusowych. Technika ta jest całkowicie bezbolesna i skuteczna, a przy tym prosta w wykonaniu. Oczyszczanie organizmu według Walkera składa się z dwóch głównych etapów.

 ➡ Etap 1. Zaraz po napadzie należy przygotować następujący środek: rozcieńczyć 15 gramów soli Glaubera w 200 mililitrach wody. Roztwór ten należy wypić w jednej dawce. W ten sposób oczyszczasz organizm z toksycznych substancji i toksyn. Ta procedura spowoduje odwodnienie, ale tak powinno być.

    Następnie wyciśnij sok z dowolnych owoców cytrusowych. Zmieszaj litr świeżo wyciśniętego soku z taką samą ilością przegotowanej wody. Sok należy rozcieńczać nie po to, aby zaoszczędzić pieniądze, ale po to, aby lepiej się wchłonął przez organizm. Trzydzieści minut po wypiciu roztworu soli Glaubera zacznij pić sok. Musisz pić 200-300 mililitrów soku co trzydzieści minut. Po około trzech godzinach wypijesz cały sok.

    Nie możesz jeść przez cały dzień. Aby zaspokoić swój głód, możesz zjeść trochę owoców. A przed pójściem spać zrób lewatywę. Przegotowaną wodę połączyć ze świeżo wyciśniętym sokiem z dwóch dużych cytryn. Do zabiegu potrzebne będą dwa litry płynu. Dzięki zabiegowi oczyszczania Twoje ciało zostanie całkowicie oczyszczone.

    Ale na tym nie kończy się oczyszczanie jelita grubego. Czas trwania oczyszczania jelit wynosi trzy dni. Przez kolejne trzy dni wolno jeść wyłącznie surowe owoce.

    Wyniki pierwszego etapu. Poczujesz się zmęczony. Ale jest to normalne, ponieważ organizm włożył wiele wysiłku w samooczyszczanie. Następnie Twoje zdrowie ulegnie poprawie i pojawi się pewna lekkość. Ponadto będziesz mógł stracić kilka dodatkowych kilogramów.

 ➡ Etap 2. Po tygodniu zacznij oczyszczać jelita cytryną . Cytryna pomaga usunąć nie tylko toksyny i odpady, ale także sole metali ciężkich.

    Zaraz po przebudzeniu wyciśnij sok z cytryny. Wymieszaj sok z połowy cytryny z 200 mililitrami przegotowanej wody. Wypij roztwór trzydzieści minut przed porannym posiłkiem. Następnego dnia musisz włączyć do swojej diety soki warzywne, jeść surowe warzywa i owoce. Ponadto dozwolone są lekkie zboża. Z czasem można wrócić do normalnej diety.

    Przeciwwskazania. Techniki tej nie można stosować w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego.

Oczyszczanie jelita grubego ryżem

Oczyszczanie jelita grubego za pomocą ryżu jest dziś dość popularne. Ponadto metoda jest skuteczna i wydajna. Aby oczyścić jelita tą metodą, będziesz potrzebować ugotowanego i namoczonego ryżu. Jeśli pozostawimy go do namoczenia na pięć dni, jego struktura stanie się porowata. Ale tego już nie zobaczysz. Ponieważ wszystko to wydarzy się w jelitach.

    Ryż w spęczniałej formie działa jak sorbent, który oczyszcza jelita nie tylko z toksycznych substancji i toksyn, ale także ze niepotrzebnego śluzu i gnilnych bakterii. Ponadto technika ta pomaga oczyścić stawy i drogi moczowe. W rezultacie oczyszczany jest cały organizm, a nie tylko jelita.

    Proces oczyszczania jest dość długi i co najmniej głupim jest oczekiwać oczyszczenia organizmu już pierwszego dnia. Czas trwania procedury wynosi co najmniej tydzień. Konsekwencją tej metody oczyszczania jelit jest oczyszczanie krwi. I przynajmniej powoli, ale na pewno inne narządy i układy zostaną oczyszczone. Główną zaletą oczyszczania jelit ryżem jest brak przeciwwskazań.

    Przygotowanie do zabiegu. Najpierw musisz kupić ryż, najlepiej długoziarnisty. Ryż ten zawiera znacznie mniej skrobi niż ryż okrągły. Włóż około dwudziestu łyżek ryżu do rondla i zalej wodą. Uwaga: Woda musi być oczyszczona, więc jeśli nie masz filtra, zagotuj wodę. Następnie należy dokładnie spłukać płatki. Po wypłukaniu ryżu ponownie napełnij go wodą i umieść w chłodnym miejscu do namoczenia, najlepiej w lodówce. Codziennie płucz ryż i wymieniaj wodę na świeżą. Czas moczenia wynosi pięć dni.

    Proces oczyszczania. Po pięciu dniach dokładnie umyj ryż i ugotuj. Namoczony ryż gotuje się znacznie szybciej. Nie ma potrzeby dodawania soli, cukru ani przypraw. Powstałą objętość ugotowanego ryżu należy podzielić na pięć równych porcji.

    Pierwszą porcję należy spożywać rano na czczo. Po zjedzeniu ryżu nie jedz nic przez cztery godziny. Ryż możesz jeść na zimno lub na ciepło – to nie ma znaczenia. Pierwszego dnia jedzenia ryżu do rondla wsyp dwadzieścia łyżek płatków, opłucz i pozostaw do namoczenia. Zrób wszystko tak jak opisano wcześniej. Aby uniknąć pomylenia dni, zapisz wszystko. Piątego dnia ugotuj ryż.

    Dzień drugi – zjedz drugą porcję ryżu. I tak dzień po dniu. Główną zasadą jest to, że ryż należy namoczyć.

    Czas trwania pełnego kursu oczyszczania ryżu wynosi 40 dni. Nie będzie to dla ciebie łatwe i to jest fakt. Ale możesz zastosować jedną małą sztuczkę. Przykładowo, wstając o czwartej rano (aby pójść do toalety), zjadamy porcję ryżu i wracamy do snu. Wtedy po przebudzeniu będziesz mógł zjeść śniadanie i nie wytrzymać czterech godzin. I okazuje się, że spełniłeś główny warunek, nie byłeś głodny i wyspałeś się. Kiedy śniłeś, ryż już spełniał swój cel.

    Czyszczenie to można przeprowadzić maksymalnie dwa razy w roku. Pamiętaj, że po 40 dniach stosowania tej techniki efekt nie będzie ostateczny. Prawdziwy wynik zobaczysz po 60 lub nawet więcej dniach.

Oczyszczanie jelita grubego surowymi warzywami

Warzywo jest magazynem błonnika niezbędnego dla organizmu ludzkiego i dużej liczby różnych witamin. Substancje zawarte w warzywach wpływają na poprawę kondycji skóry, paznokci i włosów. Jednak nigdy nie powinieneś poprzestawać na diecie surowej żywności. Pamiętaj, że wszystko jest dobre z umiarem. Oczyszczanie jelita grubego surowymi warzywami to dość powszechna i skuteczna metoda. Może z niego korzystać niemal każdy.

    Przygotowanie do obierania warzyw. Wszystko czego potrzebujesz to surowe warzywa. Oczyszczanie jelita grubego można przeprowadzić za pomocą następujących warzyw:

 • marchew;
 • kalafior;
 • rzepa ;
 • Zielona sałatka;
 • ogórki;
 • cukinia;
 • kolendra;
 • brukiew;
 • koperek;
 • Biała kapusta ;
 • cukinia;
 • rzodkiew czarna lub margelan ;
 • rzodkiewka;
 • Kapusta pekińska;
 • papryka;
 • pietruszka

    Z tej listy musisz wybrać dowolne warzywa i kupić dwa kilogramy. Warzywa wykorzystasz do przygotowania sałatek. Jako dressing możesz użyć kropli dowolnego oleju roślinnego i odrobiny soli. Surowo zabrania się ubierania sałatek w śmietanę lub majonez.

    Proces oczyszczania jelit warzywami. Czas trwania takiej procedury to jeden dzień. W ciągu dnia można jeść wyłącznie sałatki warzywne bez chleba. Maksymalnie dozwolone jest spożycie soku, herbaty bez cukru lub wody mineralnej. Nie należy także doprawiać sałatki octem, gdyż pobudza on perystaltykę i wzmaga apetyt. Jeśli chcesz, możesz dodać trochę czosnku. Musisz jeść sałatkę co dwie godziny.

    Aby urozmaicić menu, przygotuj sobie różne sałatki i naprzemiennie je jedz. Przykładowe przepisy na sałatki:

 1. sałatka z marchwi, białej kapusty i czosnku;
 2. Sałatka z papryki, kolendry i kapusty pekińskiej;
 3. sałatka z czarnej rzodkwi i marchwi;
 4. sałatka z kalafiora, koperku i marchwi.

     Eksperymentuj z kompozycjami sałatek, zmieniaj składniki, a wtedy procedura czyszczenia nie będzie wydawać się żmudna i czasochłonna, a sam proces będzie przyjemny.

     Raz w miesiącu możesz oczyścić skórę surowymi warzywami. To oczyszczenie organizmu pomaga:

 • usuwanie toksyn i odpadów z organizmu;
 • wzmocnienie układu odpornościowego;
 • poprawa funkcjonowania przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • poprawa kondycji włosów, skóry i paznokci;
 • poprawa samopoczucia;
 • poprawę wydajności.

    Przeciwwskazania. Nie można oczyścić organizmu surowymi warzywami w przypadku zaostrzenia przewlekłych patologii, obecności zapalenia żołądka i wrzodów żołądka lub ciąży.

Oczyszczanie jelita grubego otrębami

Otręby w swej istocie są produktem przetwarzania zbóż, czyli są rozdrobnioną łupiną ziarna połączoną z mąką. Główną zaletą otrębów jest wysoka zawartość błonnika (włókna, które są ważnym składnikiem struktury komórek roślinnych).

    W przeciwnym razie włókno nazywa się celulozą. Po zmieszaniu wody i błonnika pęcznieje. Z tego powodu w jelitach powstają porowate odchody. Wywierają nacisk na ściany jelit i w rezultacie prowokują wypróżnienia. Ponadto otręby są doskonałym środkiem żółciopędnym, który pomaga normalizować stolec.

    Wraz ze spęczniałym włóknem usuwane są z organizmu wszystkie śmieci: sole metali ciężkich, substancje toksyczne, toksyny, cholesterol. Na to wszystko nie ma miejsca w organizmie i dlatego takie oczyszczenie przynosi same korzyści.

Proces oczyszczania. Czas oczyszczania organizmu otrębami wynosi trzydzieści dni. Należy spożywać dwie łyżki otrębów, zawsze popijając 400 ml wody, trzy razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem. Możesz jeść, co dusza zapragnie, Twój styl życia również pozostaje niezmienny.

    Głównym warunkiem czyszczenia jest zmycie otrębów wodą. Jeśli tego nie zrobisz, nie będzie to miało żadnego sensu. Ponadto nie należy nadużywać otrębów w nadziei, że dzięki temu lepiej się oczyścimy. Maksymalna dzienna dawka otrębów to sześć łyżek stołowych. Jeśli nadużywasz otrębów, mogą pojawić się nieprzyjemne konsekwencje: ciężkość w żołądku, powstawanie gazów. Raz w roku możesz oczyścić się otrębami.

    Przeciwwskazania. Nie należy stosować tej metody czyszczenia, jeśli masz cukrzycę, patologie żołądkowo-jelitowe, nadciśnienie, niedociśnienie, choroby sercowo-naczyniowe lub astmę.

Oczyszczanie jelita grubego jabłkami

Jabłko to eliksir zdrowia i młodości, a także magazyn znacznej ilości składników odżywczych, witamin, makro- i mikroelementów. Codzienne jedzenie jabłek pomaga zachować zdrowie i wzmocnić układ odpornościowy. Jabłka zawierają znaczne ilości błonnika, tzw. „miotły jelitowej”.

    Przygotowanie do oczyszczenia jelita grubego. Aby oczyścić organizm, będziesz potrzebować dwóch kilogramów jabłek, najlepiej Antonówki. Ale jeśli nie znalazłeś tej odmiany, to nie ma znaczenia, zrobi to każda inna. Byłoby lepiej, gdyby jabłka wybrane do zabiegu były Twoimi ulubionymi, w przeciwnym razie obieranie nie sprawi Ci przyjemności.

    Proces oczyszczania jelit jabłkami. Czas obierania jabłek to jeden dzień. Podziel dwa kilogramy jabłek na osiem równych porcji. Musisz jeść jabłka co dwie godziny. To cały proces. Jabłka można jeść ze skórką lub bez. Nie możesz jeść niczego innego niż jabłka. Jeśli odczuwasz duże pragnienie, możesz napić się niesłodzonej herbaty, naparu ziołowego lub wody mineralnej. Oczyszczanie jelita grubego jabłkami można wykonywać dwa razy w miesiącu.

    Przeciwwskazania. Techniki tej nie powinny stosować osoby cierpiące na wrzody żołądka lub zapalenie błony śluzowej żołądka.

 Oczyszczanie jelit ziołami leczniczymi

Od czasów starożytnych rośliny lecznicze były stosowane w leczeniu wielu dolegliwości. Rośliny to hojny dar Matki Natury. Ponadto produkty roślinne są naturalne, skuteczne i wydajne. Z pewnością każdy z nas stosował na przykład napar z rumianku do płukania jamy ustnej w stanach zapalnych.

    Tym razem nie mówimy o prostym naparze, ale o magicznym eliksirze, dzięki któremu Twoje ciało ulegnie zauważalnej przemianie, a Ty staniesz się piękniejsza i zdrowsza. Aby oczyścić jelita, nie będziesz potrzebować konkretnego zioła, ale kolekcję. Substancje zawarte we wszystkich roślinach znajdujących się w kolekcji pomogą normalizować stolec, oczyścić organizm ze starych toksyn i wzmocnić układ odpornościowy.

    Przygotowanie do oczyszczenia jelita grubego za pomocą ziół leczniczych. Do przygotowania produktu potrzebne będzie dwadzieścia gramów kłączy mniszka lekarskiego, piętnaście gramów kłączy rabarbaru, dziesięć gramów babki lancetowatej i pięć gramów kwiatów rumianku. Zioła możesz zbierać samodzielnie lub kupić już przygotowane w dowolnej aptece. Wszystkie rośliny muszą zostać wysuszone i zmiażdżone.

    Proces czyszczenia. Codziennie zaparzaj sobie napar. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Zaparz 15 gramów mieszanki w dwustu mililitrach przegotowanej wody. Produkt należy parzyć przez godzinę w ciepłym pomieszczeniu, najlepiej w termosie. Następnie napar należy przefiltrować. Produkt należy zastosować przed pójściem spać. Po zażyciu naparu nie wolno pić ani jeść. Do preparatu nie należy dodawać cukru. Napar należy spożywać codziennie przed snem.

    Czas trwania kursu oczyszczającego wynosi pół miesiąca. Takie czyszczenie można przeprowadzać raz w roku. Możliwe jest, że już po pierwszej dawce mogą pojawić się luźne stolce. Nie bój się, po prostu zmniejsz ilość składników.

    Przeciwwskazania. Nie należy oczyszczać ziołami w czasie ciąży i karmienia piersią, a także w przypadku indywidualnej nietolerancji.

    Oczyszczenie jelit wcale nie jest trudne. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, dlaczego jest to potrzebne i przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących stosowania wybranej techniki. Pamiętaj, że najważniejsze w tej kwestii jest nastawienie psychiczne i wiara w swoje siły. Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, uwierz mi, na pewno będziesz zadowolony z wyniku.

AR.

Możesz również polubić…