Zaycewa – ocet na wysoką gorączkę

Kiedy zachorujemy, nieuchronnie pojawia się gorączka. Jest to reakcja organizmu, która przyczynia się do śmierci szkodliwych mikroorganizmów i wirusów. Kiedy jednak temperatura powyżej 38° utrzymuje się przez kilka dni, staje się niebezpieczna.

Zaycewa rosyjska zielarka rekomendowała zawsze wcieranie octu.

Można użyć dowolnego octu – jabłkowego, winogronowego, ryżowego, a nawet zwykłego octu stołowego 9-6%.

W przypadku dorosłych trzeba go rozcieńczyć w stosunku 2 (woda) do 1 (ocet stołowy).

W przypadku dzieci dodajemy 2 łyżki na pół litra lekko podgrzanej wody. Zwilżamy szmatkę (gazik, ręcznik, waciki) wodą octową i ocieramy szyję, czoło, ramiona, pachy, nogi pod kolanami – ogólnie tam, gdzie naczynia krwionośne są blisko skóry. Przemywanie pomaga obniżyć temperaturę i poprawić ogólny stan pacjenta. Kwas odtłuszcza skórę, a wilgoć natychmiast odparowuje z gorącego ciała, sprzyjając ochłodzeniu. Po 30 minutach warto sprawdzić temperaturę. Jeśli efekt nie jest wyraźny, powtórz procedurę po godzinie.

Elena Zaycewa stosowała nader często tę metodę wśród osób chorych, wówczas we wsiach nie było lekarzy, szpital był oddalony o kilkanaście kilometrów, a jej sposób zawsze sprawdzał się w chorobach dróg oddechowych, którym towarzyszyła bardzo wysoka, kilkudniowa gorączka.

Możesz również polubić…