Jak za pomocą ziół wzmocnić zęby?

Tradycyjna medycyna jest dość powszechną metodą leczenia różnych chorób zębów, dodatkowo stosuje się różne zioła w celu poprawy stanu jamy ustnej. Aby Twoje zęby były zdrowe i nie trzeba ich było usuwać, należy im poświęcić odpowiednią uwagę, ponieważ zwykła próchnica może mieć zbyt dotkliwe konsekwencje. W profilaktyce chorób jamy ustnej można zastosować następujące metody domowego leczenia ziołami: – płukanie wywarami; – stosowanie kąpieli do jamy ustnej z nalewek ziołowych. Sposobów na poprawę stanu uzębienia jest wiele, ale wśród nich są naprawdę takie, które mają zbawienny wpływ:

1. Napar z łupin orzecha włoskiego – pomoże wzmocnić zęby, ma działanie gojące rany i ściągające. Taki napar można przygotować z łyżeczki muszli, zaparować szklanką wrzącej wody, nalegać, a następnie można go nakładać – po każdym szczotkowaniu płukać zęby.

2. Nalewkę z tataraku i propolisu można uznać za uniwersalny środek przeciwbólowy, antybakteryjny i regenerujący zęby i dziąsła. Do przygotowania warto wziąć pół szklanki tataraku i zalać wódką w ilości 250 ml, osobno zalać szklanką wódki 20 gramów propolisu propylowego. Przechowuj te napary w ciemnym miejscu przez tydzień, a następnie przecedź. Użyj ich do płukania, w tym celu musisz wymieszać te dwie nalewki w ilości – łyżeczka propolisu z łyżką nalewki z tataraku – a następnie płukać przez miesiąc przed pójściem spać.

Również w profilaktyce chorób takich jak paradontoza i choroby przyzębia można stosować: – napary ziołowe – szałwia, rumianek, krwawnik pospolity, dzika róża, pokrzywa lub kora dębu – do przygotowania odwaru należy użyć jedno ziele – zalać jedną łyżką wrzącej wody, moczyć przez 20 minut i płukać, pamiętając jednocześnie aby nie wywar nie stał się zimny.

Takie czynności należy wykonywać co trzy godziny; – przygotować wywar z liści borówki, truskawki, dziurawca. Pij pół szklanki pół szklanki przed posiłkami; – szczaw w ilości 2 łyżek wymieszać z pięciornikiem – 4 łyżki i zalać to wszystko solanką z kapusty – 300 ml, odstawić na 1 dzień, a następnie płukać usta w ciągu dnia 6 razy.

 

Możesz również polubić…