Szokująca Historia Chiru..rgii Nowot…worowej

Przygotuj się na oszałamiającą historię chirurgii nowotworowej, szczegółowo opisującą, jak wycinanie guzów pacjentom chorym na raka zyskało akceptację społeczną w ciągu ostatnich 500 lat.

Dowiesz się także o czterech najbardziej brutalnych i makabrycznych operacjach nowotworowych, jakie kiedykolwiek przeprowadzono. Mam nadzieję, że te informacje zainspirują Cię do poproszenia lekarza o dowód przed wyrażeniem zgody na jakąkolwiek operację z powodu raka lub z innych powodów.

Obecnie chirurgiczne usunięcie guza jest powszechnie akceptowane przez społeczeństwo jako korzystne i konieczne. Jednak nie tak dawno temu panująca postawa społeczna wobec resekcji guza (i innych stosowanych obecnie metod leczenia raka) była tak pełna dezaprobaty i wrogości, że ludziom trudno to sobie wyobrazić.

Wielki XV- wieczny lekarz renesansowy Paracelsus napisał kiedyś:

„Powinno być zakazane i surowo karane usuwanie raka poprzez cięcie, palenie, kauteryzację i inne diabelskie tortury”.

Postawy społeczne wobec chirurgii nowotworowej

Jak przeszliśmy od ludzi, którzy wyrażali całkowitą dezaprobatę i wrogość wobec operacji onkologicznych, do czasów, gdy jest to akceptowane jako normalne. Wszyscy wiedzą, że jeśli masz guza, musisz go wyciąć!

Według mnie są tego dwie przyczyny:

 1. Utrata zdrowego rozsądku
 2. Brak znajomości historii

Powód nr 1: Utrata zdrowego rozsądku

Pozwól, że cię o coś zapytam: kiedy ostatni raz cięto cię nożem i dzięki temu byłeś zdrowszy?

Pamiętam ostatni raz, kiedy zostałem skaleczony nożem. Kilka lat temu przypadkowo skaleczyłem się w palec, próbując rozdzielić nożem kuchennym dwie zamrożone piersi z kurczaka. Wiem, okropny pomysł.

Tak czy inaczej, nóż rozciął mi palec, powodując krwawienie i zwisający kawałek skóry. Pomyślałem, że będę potrzebował szwów, więc pojechałem do szpitala, gdzie spędziłem 4 godziny w poczekalni z powodu okropnego socjalistycznego systemu opieki zdrowotnej w Kanadzie. Kiedy w końcu otrzymałem pomoc lekarską, jedyne, co zrobili, to założyli mi bandaż na palec i odesłali w dalszą drogę. Strata czasu!

Chodzi mi o to, że skaleczenie nożem nie uczyniło mnie zdrowszym, zapewniam cię. Dlaczego więc zakładamy, że odcięcie funta mięsa chorej osobie chorej na raka uczyni ją zdrowszą?

Wszyscy wiedzą, że jeśli ktoś na ulicy wyciągnie nóż i zażąda oddania mu portfela, to jeśli cię dźgnie, możesz umrzeć. I to jesteś Ty jako zdrowy człowiek. A jednak chora osoba chora na raka nagle zostaje wezwana do lekarza w turkusowym fartuchu i głupkowatym kapeluszu, a ta osoba nie tylko daje jej pieniądze, ale także prosi o dźgnięcie nożem.

Powód nr 2: Brak wiedzy

Lobotomia Iceppicka

Czy wiesz, że w latach sześćdziesiątych chirurg Walter Freeman przemierzał Stany Zjednoczone, wykonując „lobotomię lodową” na pacjentach cierpiących na choroby psychiczne, w tak zwanym „lobotomobie”?

Lobotomia szpikulcem to zabieg polegający na wprowadzeniu podobnego do szpikulca narzędzia pod kość oczodołową tuż nad gałką oczną i szybkim ruchem mieszającym następuje odcięcie tkanek w płatach przedczołowych mózgu.

Wreszcie w 1967 roku, po wykonaniu 50 000 lobotomii i spowodowaniu krwotoku mózgowego, który zakończył się śmiercią pacjenta, egomańskiemu rzeźnikowi Freemanowi zakazano wykonywania tego zabiegu.

Oto coś jeszcze, o czym nie wiedziałeś…

Szokująca historia chirurgii nowotworowej

Jak twierdzi dr Ralph Moss w swojej książce The Cancer Industry , szybki rozwój chirurgii onkologicznej najlepiej ilustruje wczesna historia obecnego Memorial Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku .

Duchową założycielką Memorial Sloan-Kettering była słynna XIX- wieczna „lekarka kobiet” J. Marion Sims. Sims przeszedł jedynie krótkie szkolenie medyczne, zanim zdecydował się na operację. Chcąc poszerzyć granice chirurgii, Sims zebrał grupę niewolnic, na których przeprowadzał eksperymentalne operacje w czymś w rodzaju prowizorycznego szpitala za swoim domem.

Niektóre z tych kobiet przeszły aż trzydzieści operacji w ciągu czterech lat. Według jego życzliwego biografa operacje te uznano za „niemal mordercze”.

Następnie Sims przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie założył Szpital dla Kobiet, który istnieje do dziś. Kontynuował operacje dużej liczby kobiet, z których wiele było niedawnymi imigrantkami z Europy, a nawet zyskał wybraną klientelę zamożnych kobiet.

Zdaniem Mossa, kierowniczki (dyrektorki) szpitala nabrały przekonania, że ​​„życiu wszystkich pacjentów w placówce zagrażają… tajemnicze eksperymenty”. Sims został wyrzucony ze szpitala, ale później został przywrócony na swoje stanowisko.

W 1884 roku Sims założył pierwszy prywatny szpital onkologiczny w Stanach Zjednoczonych, New York Cancer Hospital, znany dziś jako Memorial Sloan-Kettering Cancer Center. Sims miał zostać pierwszym dyrektorem szpitala, lecz zmarł, zanim zdążył zrealizować ten cel.

Współczesna medycyna jest przyczyną nr 1 zgonów

Czy po dowiedzeniu się, że lobotomię szpikulcem lodowym przeprowadzono dopiero w 1967 r. i szalonej historii chirurgii nowotworowej, zaskakuje informacja, że ​​współczesna medycyna jest przyczyną nr 1 zgonów, jak stwierdził dr Gary Null w swoim badaniu z 2002 r. zatytułowanym Śmierć przez medycynę ? Nie, nie jest.

Według dr Richarda Ablina:

„Wrogiem publicznym numer jeden jest etos branży medycznej, w którym liczy się zysk przed pacjentem”.

Branża przedkłada zysk nad leczenie pacjentów. Jeśli uzdrowią kogoś jakąkolwiek interwencją medyczną – lekami lub operacjami – to świetnie. Ale wcale nie to jest ich celem. Ich jedyną dyrektywą jest zarabianie pieniędzy. Ich obowiązkiem jest uspokajanie inwestorów i akcjonariuszy. Zatem według samego dr Richarda Ablina przyczyną problemu jest sam system medyczny.

Etos zysku przed pacjentem

Przyjrzymy się teraz kilku prostym faktom i ich implikacjom. Z tych faktów czerpiemy zdrowy rozsądek.

 1. Chirurgowi płacą za cięcie ludzi; jeśli nie wykona żadnej operacji, nie będzie mógł opłacić rachunków.  Konsekwencje tego są takie, że nie można ufać chirurgowi. Chirurg ma rachunki do zapłacenia. A co jeśli będą musieli spłacić kredyt hipoteczny za domek, który właśnie kupili? Albo, skromniej, co jeśli starają się zapewnić swoim dzieciom studia w college’u lub na uniwersytecie i muszą szybko zgromadzić pieniądze, aby za to zapłacić?
 2. Im więcej zabiegów wykonuje chirurg, tym więcej zarabia.  Czy na tej podstawie sądzisz, że mogą popełnić błąd podczas wykonywania zabiegu, nawet jeśli pacjent może go nie potrzebować? Oczywiście! Wielu chirurgów ma tendencję do nadmiernego leczenia pacjentów.
 3. Im bardziej ekstremalna operacja i im więcej cięć, tym więcej pieniędzy zarabia chirurg.  Kolejny przerażający fakt. Oznacza to, że chirurdzy mają tendencję do opracowywania procedur i operacji, które wymagają nadmiernego rozbioru.

Nadmierne rozbijanie

Skoro mowa o nadmiernym rzezi, przyjrzyjmy się czterem najbardziej szokującym operacjom nowotworowym, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś.

 1. Komandos
 2. Whipple’a
 3. Totalne wyczerpanie
 4. Hemikorporektomia

Komandos

Operację Commando przeprowadzono u pacjentów z rakiem języka i polegała ona na usunięciu całej żuchwy lub szczęki pacjenta. Zdaniem jednego z chirurgów „ Komandos” „zyskał szeroką akceptację i popularność dzięki temu, że przywodził na myśl tnący atak komandosów z I wojny światowej” (Crile, 1974).

Whipple’a

Whipple był procedurą leczenia raka trzustki opracowaną przez prezesa Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgicznego i dyrektora klinicznego szpitala Memorial Hospital, dr Allena Oldfathera Whipple’a.

Operacja ta polegała na usunięciu wielu narządów sąsiadujących z zajętym gruczołem, w oparciu o teorię, że mogą one zawierać gniazda komórek nowotworowych (NCI, 1976).

Totalne wyczerpanie

W 1948 roku dr Alexander Brunschwig ze szpitala Memorial Hospital wynalazł operację zwaną Total Exenteration , która polegała na usunięciu:

 • Odbytnica
 • Żołądek
 • Pęcherz
 • Część wątroby
 • Moczowód
 • Wszystkie wewnętrzne narządy rozrodcze
 • Dno i ściana miednicy
 • Trzustka
 • Śledziona
 • Okrężnica
 • Wiele naczyń krwionośnych

W artykule w New York Times z 1969 r. sam dr Brunschwig nazwał tę operację „brutalną i okrutną procedurą”
New York Times , 8 kwietnia 1969).

Hemikorporektomia

Ostateczną operacją była hemikorporektomia, co dosłownie oznaczało usunięcie połowy ciała.

Hemikorporektomia została opracowana w celu leczenia nowotworu pęcherza lub miednicy przez Theodore’a Millera, innego chirurga szpitala Memorial, i obejmowała amputację wszystkiego poniżej miednicy. Wielu pacjentów wybrało śmierć zamiast poddania się operacji Millera ( New York Times , 30 listopada 1969).

Najbardziej szokująca część ze wszystkich

A najbardziej szokujące w tym wszystkim jest to, co następuje:

Wszystkie operacje, które właśnie przeszliśmy, przeprowadzane są do dziś.

Tak, żadna z nich nie została zbanowana i wszystkie nadal znajdują się w menu, jeśli udasz się do chirurga. To medyczne szaleństwo! Jak przeszliśmy przez to medyczne szaleństwo?

Wiadomość od chirurga Iana Harrisa

W 2018 roku miałem przyjemność przeprowadzić wywiad z australijskim chirurgiem dr Ianem Harrisem, autorem książki Surgery: The Ultimate Placebo . Na koniec wywiadu zapytałem go o najważniejsze przesłanie, które chciałby, aby wszyscy na świecie poznali, a on odpowiedział:

„Skuteczność medycyny jest przeceniana przez decydentów, a szkody niedoceniane. Lekarze, którzy sprzedają, przeceniają korzyści i nie doceniają szkód. Sposobem na naprawienie tego jest nakłonienie lekarzy do bardziej naukowego podejścia do tego, co robią, a także edukacja społeczeństwa, aby podchodziła bardziej naukowo do tego, co im zrobią. Nie bój się szukać dowodów. Zadawaj pytania swojemu lekarzowi. Najprostsze pytanie ze wszystkich i brzmi głupio, ale można było zaoszczędzić wielu niepotrzebnych procedur, zadając to jedno pytanie:

„Jakie masz dowody na to, że wykonanie tej procedury u mnie jest lepsze niż niewykonanie mi jej?”

Według:Mark Sloan

Możesz również polubić…