Sok ziemniaczany – lecznicza moc środka ludowego

Wszyscy żyjemy ze swoimi problemami. Idziemy do pracy, wyjeżdżamy na wakacje, po prostu rozwiązujemy niektóre z naszych osobistych spraw i oczywiście jemy.

Gotujemy i jemy, pijemy soki, a czasami nie myślimy, że z soków nie tylko otrzymujemy składniki odżywcze, ale mogą one mieć działanie lecznicze. Tak więc sok ziemniaczany ma takie właściwości.

Po przeczytaniu artykułu dowiesz się, jakie właściwości ma sok ziemniaczany. Jak jest stosowany w medycynie tradycyjnej. Jak prawidłowo go ugotować, aby przynosił korzyści.

Sok ziemniaczany

Najpierw trochę o ziemniakach. W ciągu ostatnich dwustu lat ludzie używali ziemniaków jako jednego z głównych produktów. Ale jest to również środek, który jest stosowany w leczeniu przewodu pokarmowego, przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka itp.

Dzisiejszy artykuł dotyczy soku ziemniaczanego, który jest używany głównie do celów leczniczych, ponieważ ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, tonizujące, przeciwbólowe, moczopędne, gojące rany i wiele innych.

Zalety soku ziemniaczanego

Sok ziemniaczany i korzyści, jakie ma, są bardzo korzystne dla naszego organizmu.

A więc, do czego zdolny jest sok ziemniaczany:

 • normalizuje ogólny metabolizm i normalizuje równowagę wodno-solną
 • pomaga obniżyć ciśnienie krwi
 • poprawia trawienie i zwiększa apetyt
 • reguluje hemoglobinę
 • poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego i nerek
 • reguluje pracę jelit
 • przydatny przy zaparciach
 • zmniejsza nudności, wymioty i zgagę
 • łagodzi ból żołądka i jelit
 • łagodzi bóle głowy

Sok ziemniaczany poprawia ogólne samopoczucie i kondycję pacjenta. Pomaga złagodzić bolesne objawy.

Szkodliwość soku ziemniaczanego

Nie jest szkodliwy, ale są ograniczenia i są pewne choroby, w których świeżo przygotowany sok ziemniaczany jest przeciwwskazany.

Jest przeciwwskazany w:

 • z niską kwasowością soku żołądkowego
 • z ciężką cukrzycą
 • podczas procesów fermentacji w jelitach, które są wyraźne

y.

Leczenie sokiem ziemniaczanym

Leczenie sokiem ziemniaczanym jest bardzo popularne w medycynie ludowej. Jest stosowany w wielu chorobach. Sok ziemniaczany z pewnością przyniesie korzyści, jeśli pijesz go prawidłowo w iw określonej ilości. Poniżej przeczytaj przepisy na leczenie kilku chorób.

Sok ziemniaczany na zapalenie żołądka

Sok ziemniaczany na zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości i wrzodach żołądka należy pić w następujący sposób:

Musisz pić sok przez dziesięć dni, potem przerwę na dziesięć dni, a zwłaszcza jeśli chorobie towarzyszą zaparcia, pij ponownie przez dziesięć dni.

Sok ziemniaczany na ból głowy

Sok ziemniaczany na bóle głowy pomaga również tylko wtedy, gdy pijesz w określonych dawkach. Dawki mogą być następujące: jedna czwarta szklanki lub pół szklanki soku ziemniaczanego dwa lub trzy razy dziennie.

Sok ziemniaczany na zgagę, nadciśnienie, ból brzucha

Przy tych chorobach sok ziemniaczany należy pić na pusty żołądek od jednej czwartej do jednej szklanki z łyżką miodu dwa razy dziennie.

Sok ziemniaczany na zaparcia

Na zaparcia użyj soku ziemniaczanego zmieszanego z sokiem z marchwi lub buraków. Ta mieszanka skutecznie pomaga rozluźnić jelita.

Sok ziemniaczany na niestrawność i choroby tarczycy

W tych chorobach bardzo przydatny jest sok z surowych ziemniaków wraz z marchewką i selerem.

Sok ziemniaczany na odmiedniczkowe zapalenie nerek

Sok ziemniaczany w połączeniu z sokiem żurawinowym skutecznie zwiększa właściwości antybakteryjne. Dlatego warto pić taką mieszaninę z odmiedniczkowym zapaleniem nerek.

Sok ziemniaczany na cukrzycę

W cukrzycy zaleca się picie soku ziemniaczanego dwa lub trzy razy dziennie przez dwa lub trzy tygodnie na pół godziny przed posiłkiem. Zacznij pić od ćwiartki szklanki, stopniowo zwiększając do połowy szklanki. Można ją pić w całości lub rozcieńczoną z wodą (1:1). Dla lepszego smaku można wymieszać z sokiem z marchwi (1:4).

Sok ziemniaczany na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy

W przypadku tej choroby musisz pić sok ziemniaczany dwa razy w roku. Konieczne jest picie przez dwa tygodnie przez jedną czwartą i do jednej drugiej szklanki do trzech razy na pół godziny przed posiłkiem. Przebieg leczenia wynosi miesiąc, a sok musi być świeży. Zapobiega nocnym bólom głodowym przy wrzodach, łagodzi bóle głowy i poprawia sen.

Możesz również polubić…