SANDARAK – KADZIDŁO OCZYSZCZAJĄCE ATMOSFERĘ I ROZPRASZAJĄCE NEGATYWNE ENERGIE

Sandarak – kadzidło oczyszczające atmosferę i rozpraszające negatywne energie

Kadzidła już od starożytności uważane są za drogocenne i lecznicze. Za najcenniejsze zaś były uważane kadzidła żywiczne. Arabscy medycy oraz indiańscy szamani wierzyli, że w spalanych kadzidłach mieszkają duchy roślin i dzięki temu mają one właściwości lecznicze. W niniejszym artykule przybliżę właściwości żywicznego kadzidła Sandarak, wyglądem przypominającego żółte łzy.

Sandarak to aromatyczna żywica pochodząca z drzew cyprysowatych, z Afryki Północnej (głównie z Maroko), z Ameryki Północnej oraz Australii.

W starożytności sandarak palono dla bogów i bogiń, podczas ceremonii oraz przy medytacjach. Piękne zapachy kadzideł miały zwracać uwagę wspierających istot i zachęcić je do przychylności ludziom.

W Maroko dawniej stosowano go w celu rozluźnienia skurczy i wprowadzenia spokojnej atmosfery przy porodzie. Sporządzano również z niego płynne lekarstwo na uspokojenie. W Arabii do dziś pali się sandarak w celu leczenia przeziębień oraz, co ciekawe, rozwolnień.

Obecnie stosuje się go nie tylko do kadzideł oczyszczających i uspokajających, ale też przy produkcji alkoholu i perfum.

Charakterystyka

Nazwa sandarak pochodzi od asyryjskiego słowa “jasny jak księżyc”. Ten gatunek kadzidła jest pod wpływem energetycznym Saturna w połączeniu z jałowcem, a o jego zapachu decyduje Merkury. Dzięki temu możemy poznać dwa zupełnie odrębne aspekty tego kadzidła – świeży i lekki oraz ciężki i ciemny. Może być stosowany jako kadzidło odpowiadające kolejnym fazom księżyca.

Występuje również pod nazwą gumy jałowcowej. Charakteryzuje się kolorem od jasnego żółtego po brunatny. Zapach jest balsamiczno – drzewny, relaksuje i oczyszcza. Wprowadza uczucie świeżości do pomieszczeń. Skutecznie też niweluje nieprzyjemne zapachy.

Z informacji praktycznych warto wiedzieć, że sandarak topi się w niskiej temperaturze i  całkowicie spala, nie pozostawiając żadnego śladu na węgielku.

Jak stosować?

Świetnie sprawdzi się na noc – na dobry sen, uspokajająco i relaksująco. Tak jak i nasi przodkowie, możemy wykorzystywać sandarak do medytacji.

Kadzidło to jest bardzo wydajne w użyciu. Do palenia potrzebujemy niepalną podstawkę lub kadzielniczkę. Umieszczamy w niej węgielek trybularzowy. Opcjonalnie możemy umieścić najpierw dekoracyjny piasek, który spełnia funkcję izolatora ciepła i na nim dopiero położyć węgielek. Następnie podpalamy węgielek i w momencie jego żarzenia się kładziemy na nim odrobinę sandaraku. Kadzidło zacznie topnieć i uwalniać zdrowotne olejki eteryczne. Najlepiej zaczynać od minimalnych ilości i stopniowo testować jaka ilość nam służy, pamiętając, aby nie przesadzić z ilością. Musimy pamiętać o ostrożności – węgielki odpryskują żarem, a kadzidła zawsze należy palić w specjalnie przeznaczonych do tego żaroodpornych naczyniach. Niby oczywiste, ale jednak pamiętajcie aby palić je z dala od firanek, drewna, książek i wszelkich łatwopalnych materiałów. Nigdy też nie pozostawiajcie samopas zapalonego w pomieszczeniu kadzidła. Te spalające się na węgielkach, możemy zgasić kropelkami wody, a kadzidła w formie podłużnych i cienkich kawałków gotowych do zapalenia możemy ugasić w ziemi.

Rytuał z kadzidłem
Już samo palenie kadzideł uważane jest za ogień symbolicznie oszczędzający nas i pomieszczenie. Najsilniej oczyszczające kadzidła to lawendowe oraz z białej szałwii. Dlatego najlepiej nadają się przy przeprowadzeniu się do nowego domu/mieszkania – w celu oczyszczenia przestrzeni ze starych energii i negatywności. Sandarak możemy wykorzystać do oczyszczenia naszej aury lub do rytuału przyciągającego spełnienie naszego marzenia. Dym kadzideł to symbol powietrza, czyli otrzymywania i stąd w rytuale dla spełnienia marzeń akurat można stosować dowolne kadzidło.By zasiać w eterze pragnienie wycisz się, wejdź w przestrzeń serca, pomyśl o swoim marzeniu i zapal w jego intencji sandarak. Wraz z dymem marzenie uniesie się w świat i uruchomi siły potrzebne do jego spełnienia. Niech się spełnia!

PS

Źródła:
indigo-herbs.co.uk/natural-health-guide/benefits/sandarac
alchemy-works.com/incense_sandarac.html
astromagia.pl/magia-i-rytualy/rytualy-na-szczescie/7340-wygon-stare-zapros-nowe

https://vibracje.pl/sandarak

Możesz również polubić…