Reumatyzm, gościec czyli reumatoidalne zapalenie stawów – jak je pokonać?

Na bóle stawów skarży się w Polsce ponad 7 milionów ludzi. Taki stan rzeczy w dużej mierze wynika z siedzącego trybu życia kiepskiej diety i braku ruchu.

Przy reumatyzmie i stanach zapalnych stawów świetnie sprawdzi się kąpiel z dodatków olejków eterycznych do ciepłej właśnie wody w wannie trzeba dodać 4 krople oleju jałowcowego cztery krople olejku eukaliptusowego dwie krople olejków goździkowego jedną kroplę oleju tymiankowego i taka kąpiel powinna trwać około 15 do 20 minut.

Istnieje jeszcze inna lecznicza kąpiel na bóle stawów potrzebujemy do niej:  50 g koszyczków rumianku 50 g ziela macierzanki 50 g wiązówki błotnej 50 g ziela babki lancetowatej 50 g ziarno nostrzyku. Wszystkie składniki zmieszamy.  100 g ziół zalewamy dwoma litrami letniej wody i gotujemy na wolnym ogniu przez 25 minut. Kąpiel należy robić 3 razy w tygodniu przez minimum 2 miesiące bóle i sztywnych stawów powinni powinny wyraźnie się zmniejszyć.

Znakomita jest także nalewka dziadka Mirona skład w której wchodzą: 20 g kwiatu Arniki 20 g szałwii 20 g ziela hyzopu 250 ml nalewki i jabłkowej lub pigwowej 40% Świeże zioła mieszamy i zalewamy właśnie nalewką szczelnie zamykamy słój i odstawiamy na dwa tygodnie. Po tym czasie przecedzamy odciskamy alkohol ziół i przelewamy go do butelki nacieramy się tym preparatem obolałe stawy 1-2 razy dziennie nalewka jest również świetna na krążenie i rozgrzewa.

Oczywiście nic tak nie rozgrzewa jak Gorczyca odkryłam to już dawno temu i do dziś stosuję tę roślinę jako środek przeciwreumatyczny. Najpierw dokładnie się mielę ziele a potem dwie czubate łyżki ziaren gorczycy zalewa się 1 litrem ciepłej wody. Odstawiamy na dzisiaj minut i następnie kawałeczek materiału przekładamy do chorego miejsca okład trzymamy przez 15 minut następnie płuczemy gazę i ponownie właśnie moczymy w warze i przykładamy na kwadrat zabieg najlepiej powtarzać codziennie aż do ustąpienia objawów.

Kiedy już stawy odmawiają nam posłuszeństwa wówczas dobrze sporządzić napar który składa się z: 50 g kłącza tataraku 50 g owoców malin 50 g kłącza perzu 50 g ziela serdecznika 50 g ziela przywrotnika 50 g korzenia wilżyny 50 g kwiatu wiązówki błotnej 50 g liści brzozy i 50 g kory kaliny koralowej. Zioła mieszamy przesypujemy do pojemnika a do przygotowania naparu potrzebujemy jedną łyżkę mieszanki zalewamy szklanką wrzącej wody zostawiamy na około 20 minut sadzimy i lekko podgrzewamy pijemy trzy razy dziennie po jednej szklance między posiłkami.

Gościec czyli reumatoidalne zapalenie stawów również można wyleczyć z bardzo skutecznie stosując mieszanki ziołowe.  Wśród przyczyn właśnie gościa lekarze najczęściej wymieniają proces predyspozycji genetycznej.  Choroba dotyka też kobiety której niedawno rodziły które przeszły przewlekłe infekcje wirusowe. Typowym właśnie objawami jest ból stawów uczucie sztywnienia przeważnie tuż po przebudzeniu.

Reumatoidalne zapalenie stawów czyli gościec można wyleczyć nieco innym sposobem również z pomocą kąpieli lecz zastosowaniem innych zió: Składnikami jest po 100 g igliwia sosnowego igliwie jałowca słomy owsianej tataraku wierzby Macierzanki Tymianku zioła wymieszamy dokładnie 1/4 mieszanki zalać trzema czterema litrami wody Odstawiamy na dwie trzy godziny Potem zagotowujemy Następnie należy to przecedzić znajdowanie tak aby Temperatura sięgała około 38 stopni Celsjusza Lepiej kąpać się tuż przed pójściem spać przez 10-15 minut a co drugi dzień Już po miesiącu można zauważyć naprawdę pierwsze efekty.

Innym rewelacyjnym sposobem na RZS jest herbata która składa się ze: skrzypu polnego liści pokrzywy kwiatów wiązówki kwiatów bławatka kłącza perzu ziela fiołka trójbarwnego liści brzozy kwiatów bzu czarnego i korzenia wilżyny i wszystkie proporcje musimy tutaj podać po 50 g Razem mieszamy owe składniki i jedną kopiatą łyżkę mieszanki zalewamy wrzątkiem oczywiście odstawiamy pod przykryciem na 10-15 minut i herbatkę pije się raz dziennie. Pierwsze efekty jak sama sprawdziłam na bliskiej mi osobie wystąpiły już po miesiącu i też tyle mniej więcej powinna trwać kuracja Jeżeli nie nastąpi idealna poprawa po prostu należy ją nieco przedłużyć maksymalnie do dwóch miesięcy Zaobserwowałam że ból stawów zmniejszył się łatwiej się było poruszać nie było już tej porannej sztywności i ta kuracja jest naprawdę w pełni bezpieczna i skuteczna.

Ostatnią ale równie skuteczną propozycją dla reumatoidalnego zapaleniu zapalenia stawów są okłady z arniki i rumianku żeby złagodzić stany zapalne stawów warto właśnie wykorzystać te zioła. Do przygotowania potrzebujemy 3 łyżeczki kwiatów arniki i jedną łyżkę koszyczków rumianku. mieszamy zalewamy szklanką wrzątku Odstawiamy na pół godziny Następnie moczymy w naparze kawałek materiału –  przekładamy do bolącego stawu i taki okład trzyma się około 15 minut a zabieg powtarza trzy cztery razy w tygodniu

Możesz również polubić…