Poznaj rodzaje pasożytów i naturalnie pozbądź się nieproszonych gości…

Centralnie jesteśmy zapasożytowieni

To nowa epidemia?

Raczej nie, tyle, że się o tym tyle nie nawijało wrzeciona.

Nie wiem, czy lekarze faktycznie są dobrze przeszkoleni, żeby leczyć nas z pasożytów? Na pewno wtedy, gdy już gołą gałką widać, że są pasożyty, czyli gdy mamy do czynienia ze szczególnie strasznymi przypadkami, będą się miotać ze swoimi grubymi, skrobanymi drobnym maczkiem ściągami, które produkuje dla nich farmacja. Nie mam nic przeciwko opasłym tomiszczom, wiedza, jak to wiedza, jednak zawsze robi mi się trochę słabo, gdy dochtore wyciąga tę swoją przepastną ściągawę, gdy mu się zwykłe standardy wyczerpią.

Wracając do naszych pasożytów, to jest duże prawdopodobieństwo, że je mamy, dlatego zaleca się czyszczenie cielsk z pasożytów co pół roku. Tym bardziej, gdy bywamy w dziwnych restauracjach, a nawet tych ęą, no i nie wskakujemy pod prysznic po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Pasożyty nie wybierają

Może dziecko złapać glistę pijąc wodę z kałuży. Może złapać je mięsożerca paleo jedząc carpaccio, czy też ekstremalnie zdrowy z drugiej strony barykady witarianin, który zjada surową żywność roślinną. Wystarczy, że naturalny nawóz i nie mówię tu tylko o kompoście, a więc, że ziemia z nawozem nie zostanie dobrze umyta.

Tak naprawdę tylko dokładne gotowanie pokarmu jest nam w stanie zapewnić czystość od pasożytów. I panna surowa to mówi? Dlatego nie wspieram intelektualnie niektórych wegańskich higienistów, którzy zakładają, że jak będziemy jeść brudne warzywa, to nie będziemy musieli suplementować się B12.

Być może faktycznie nie B12, ale żeby się nie okazało, że dochtore zapisze nam na nużeńca ludzkiego Metronidazol zewnętrznie i Minocyclinę doustnie, chociaż być może, mogłoby pomóc też doustne zażywanie oleju czarnuszkowego naturalnego, czyli niepozbawionego olejku eterycznego, po jednej łyżce na czczo, dwa razy dziennie.

Chociaż masz fakt (tak mówi kumpel:), nie wszystko jest takie proste…

Istnieje wiele objawów zarażenia pasożytem, których ludzie doświadczają w codziennym życiu, wierząc, że rzeczy te są zupełnie normalne. Bowiem choroba, dyskomfort, swędzenie odbytu, biegunki, czy zaparcia stają się normalnym elementem nowoczesnego życia. Jednak tak nie musi być i na pewno nie powinno. Nie musisz idąc z auta w kierunku hipermarketu jednocześnie drapać się w tyłku, co jest stałym punktem parkingowego programu.

Może być znacznie lepiej. Ilość szkód, które mogą być spowodowane przez pasożyty jest praktycznie nieograniczona, ponieważ wiele ich odmian jest wystarczająco małych, aby dostać się do każdego miejsca w organizmie wraz ze strumieniem krwi. Pasożyty poszukują jedzenia okradając nasze organizmy ze składników odżywczych.

Jest taka kolejna „nieuleczalna”, według medycyny alopatycznej, choroba zwana toczniem. Lupus też zgłoszono na listę chorób nieuleczalnych i autoimmunologicznych. W rzeczywistości toczeń ma swoją przyczynę w infekcji pasożytniczej i często oczyszczenie ciała z pasożytów leczy lupusa.

Większość pasożytów można by uniknąć gdybyśmy dokładnie gotowali żywność, ale wtedy odbierzemy jej wiele wartości odżywczych, a często sprawimy, że będzie truła nowymi związkami chemicznymi. No i jest jeszcze woda, która może być skażona pasożytami. Teoretycznie też byłaby najlepsza destylowana.

Z jakimi to robalami mamy do czynienia?

Robaki okrągłe, czyli nicienie

Nicienie, szczególnie można się nimi zarazić od zwierząt, lubią atakować szczenięta. Żyją w żołądku i jelitach, a mogą się nam napatoczyć przez niedogotowaną i skażoną żywność.

Pamiętaj, że nawóz wykorzystywany w rolnictwie ekologicznym może być zanieczyszczony przez robaki. To właśnie nicienie grożą witarianom. Zawsze myj ręce po kontakcie ze zwierzkami domowymi, zwłaszcza jeśli doszło do kontaktu z ich odchodami.

Robaki sercowe

A teraz coś naprawdę strasznego, ale na szczęście występujące bardzo rzadko u ludzi, robaki sercowe (Dirofilaria immitis) W kilku przypadkach, które zostały zgłoszone, zwykle wystąpiły jako pojedynczy ślimak w płucach, a nie w sercu.

Nie może dojść do zarażenia jednego człowieka, przez drugiego, czy zwierzęcia, ale zarażenie może być przeniesione przez komara.

Robaki Tape

Czyli tasiemiec, który może dostać się do naszego organizmu przez niedogotowane mięso wołowe, ryby lub mięso wieprzowe. To dlatego nigdy nie podaje się do sashimi faktycznie surowej ryby, czyli świeżo złowionej. Wcześniej taką rybę jak najszybciej się zamraża, a dopiero potem bardzo powoli, specjalną techniką w chłodniach rozmraża. Gorzej z wołowym carpaccio.

Tape żyją w dolnym odcinku przewodu pokarmowego. Gdy jesteś mięsożercą, świadomie podejmuj decyzje żywieniowe, a gdy jesteś kucharzem dbaj szczególnie o higienę, a mięso, jak już koniecznie masz mus, oprawiaj i przyrządzaj w rękawicach.

Koty i psy często bywają zainfekowane tape, zdarza się to na przykład, gdy połkną zakażoną pchłę. Coraz… przyjemniej się robi na blogasku.

Na koniec tasiemca o tasiemcu, ciekawostka, że robaki tape odchudzają desperatów, częściej desperatki, które zamawiają kapsułki „Tape Worm Diet”. Potem ile by się nie jadło, tak czy siak się chudnie, chociaż taka kuracja może zakończyć się śmiercią. Ale za to jakie będą szczupłe te denatki.

Robaki Pin

Są to małe pasożytnicze glisty, które prowadzą wygodne życie wewnątrz przewodu pokarmowego i płuc. Owe małe, białe robaki wychodzą w nocy, aby złożyć jaja blisko odbytu. Po wylęgnięciu się robaków znowu drogą przez odbyt zostają wprowadzone do wewnątrz jelit.

Jeżeli w nocy ktoś, często dziecko podrapie się w swędzący odbyt, jaja lokowane pod paznokciami, będą się rozprzestrzeniać wszędzie tam, gdzie człowiek się dotyka. No to ślicznie.

Dodatkowo uważa się, że są one na tyle małe i lekkie, aby stać/pływać w powietrzu, co prowadzi do tego, że ludzie je również wdychają. W ten sposób one rzekomo dostają się także do wewnątrz płuc.

Robaki pin często atakują konie i mieszkają na ich skórze i w jelitach. Dodatkowo ostrzegam więc woltyżerki.

Robaki Hook

Robaki hook, czyli tęgoryjce to drugi najbardziej popularny u ludzi rodzaj robaków, obok nicieni.

Tęgoryjce można znaleźć w zanieczyszczonej wodzie pitnej, lub mogą wejść do krwiobiegu bezpośrednio przez yyy … podeszwy naszych gołych stóp. I to nawet, gdy nie mamy żadnego zranienia, takich są nikczemnych rozmiarów. No i uziemiaj się tu człowieku.

Wypadałoby teraz poradzić naturalnym biegaczom, tym bardzo naturalnym i innym, żeby jednak wdziać obuwie. Robaki hook są dodatkowo nieprzyjemnie wyjątkowe, bowiem mają kilka lat żywotności, a jaja mogą trwać w inkubacji, nawet do 10 lat. Ożeż.

Objawy zakażenia pasożytami

 • Powtarzające się biegunki, lub zaparcia
 • Przewlekłe, niewyjaśnione nudności, często towarzyszące im wymioty
 • Zmęczenie i osłabienie Skurcze jelit
 • Niewyjaśnione zawroty głowy
 • Cuchnące gazy
 • Niestrawność
 • Wzdęcia
 • Wiele alergii pokarmowych
 • Utrata apetytu
 • Świąd w okolicy odbytu, zwłaszcza w nocy
 • Trudności z zasypianiem
 • Trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, albo tycie, albo niedowaga (szczególnie przy tape)
 • Swędzenie na podeszwach stóp, któremu często towarzyszy wysypka
 • Kaszel z odpluwaniem krwi (ciężkie przypadki)
 • Kołatanie serca (robaki hook)
 • Niedokrwistość
 • Obrzęk twarzy wokół oczu (robaki obłe, czyli glista, owsik, węgorek jelitowy, włosogłówka, włosień kręty, tęgoryjec dwunastnicy)
 • Świszczący oddech i kaszel, a następnie wymioty, bóle brzucha i wzdęcia (sugerując okrągłe, czyli białe, lub robaki hook)

Zabiegi alopatyczne

Jeśli konwencjonalny lekarz uważa, że masz pasożyty, będzie przepisywać Ci anty-pasożytnicze farmaceutyki.

Te farmaceutyki są zawsze toksyczne, bo właśnie ich toksyczność, będzie zabijać pasożyty. Tak więc możesz się spodziewać obrzęku węzłów chłonnych, opuchniętych dłoni i stóp, bo są to efekty uboczne kontaktu z tymi lekami.

Mogą również wystąpić zaburzenia widzenia, brak koordynacji ruchowej, a nawet drgawki. A biegunka jest prawie wpisana w standard.

Ale niekiedy trzeba podjąć tę trudną decyzję i zrobić to za pomocą farmaceutyków. Tu masz pomocny, chociaż kontrowersyjny wpis, o dziwnym pejczu na grzyby i pasożyty, a w nim jeszcze jeden link, tym razem do łubinu:)

Naturalne środki pozwalające wyeliminować pasożyty

 • Olejek z oregano
 • Czarny orzech (podobny do naszego włoskiego, tyle że w środku jeszcze bardziej sfalowany i czarny w kolorze)
 • Piołun
 • Goździki
 • Nasiona dyni (świeżo obrane z łusek), lub kapsułki oleju z pestek dyni (wersja dla leniwych, ale mniej skuteczna)

Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, czyli świeżo oberanych z łusek i pozbawionych tych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni.

Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.

Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju.

Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty.

Podczas kuracji nie można nic jeść!

Pestki z dyni na odrobaczanie małych dzieci

Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający. W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

 • Czosnek Neem, ale uwaga, nie używaj tego suplementu, gdy jesteś w ciąży, albo, gdy planujesz właśnie zaciążyć, ponieważ może działać jako środek antykoncepcyjny
 • Tymianek
 • Korzeń prawoślazu
 • Tatarak (na tasiemca)
 • Ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa?

To jest naturalny yyy … pestycyd.

A ponieważ jest naturalny, faktycznie nie stanowi zagrożenia dla ludzi, ani zwierząt. No to w jaki sposób ziemia okrzemkowa zabija owady, robaki i pasożyty? Ona je odwadnia. Gdy stosuje się ziemię okrzemkową na mrówki, to zwykle wystarczy 20 minut, aby biedne, ale jednak męczące w przydomowym ogródku mrówki padły nieżywe.

Jedna łyżka ziemi okrzemkowej, wzięta przez osobę dorosłą, raz dziennie przez 7 dni będzie bardzo skuteczna, tak mówią, w wybiciu wszystkich pasożytów. Gdy ziemię okrzemkową stosuje się u dzieci, należy mieć na uwadze, że wzrost dziecka jest lepszym wyznacznikiem dawki, niż waga ciała, bo liczy się przede wszystkim długość przewodu pokarmowego.

Tak więc dziecko, które ma 120 cm wzrostu powinno przyjąć 2 łyżeczki, od herbaty, ziemi okrzemkowej, a dziecko, które ma 60 cm wzrostu powinno przyjmować 1 łyżeczkę, o ile lekarz nie zaleci innego stosowania.

Nigdy nie kupuj do tego celu przemysłowej ziemi okrzemkowej, tylko taką, która może służyć do spożycia. Staraj się unikać rozcierania ziemi na rękach, ponieważ będzie to miało wpływ na wysuszenie skóry.

Ziemia okrzemkowa niestety zawiera metale ciężkie jako część zawartości mineralnej, ale na szczęście zawiera także selen, który umożliwia bezpiecznie je z ciała usunąć. Dlatego dobrze jest jeszcze przez tydzień po zakończeniu tej kuracji suplementować się selenem, oraz chlorellą i spiruliną. Wszystko po to, aby zapewnić sobie dobre oczyszczenie z metali ciężkich, takich jak aluminium i ołów, które dostarczyłeś sobie z ziemią okrzemkową.

Ziemia okrzemkowa nie tylko zabija pasożyty zagnieżdżone w jelitach, ale również te krwiopochodne. Każdy kto czytał dotąd uważnie tego posta, sam na to wpadnie, że robiąc kurację ziemią okrzemkową należy pić bardzo dużo płynów, ponieważ będzie temu towarzyszyło znaczne odwodnienie.

Piołun i czarny orzech są znane z tego, że zabijają dorosłe robaki, natomiast goździki zabijają jaja

Niektórzy zamiast ziemi okrzemkowej używają właśnie tej trójcy do leczenia/tępienia pasożytów.

Zaleca się, aby przyjmować kapsułki po 500 mg piołunu i czarnych orzechów, przy jednoczesnym stosowaniu 1/2 łyżeczki goździków dziennie przez około 14 dni. Inne wyżej wymienione zioła i pestki, mogą być stosowane w celu wzmocnienia tych dwóch podstawowych protokołów.

Zdania są podzielone, jedni uważają, że to olejek oregano jest najlepszym kilerem na pasożyty, a inni, że ziemia okrzemkowa. A ponieważ w historii blogaska dostałam bardzo dużo pytań co do ziemi okrzemkowej, no to przyszedł wreszcie na nią czas.

Czego się spodziewać podczas tępienia osobistych pasożytów?

Pasożyty, gdy padają uwalniają toksyny w postaci ich odchodów, no i przez własne gnicie. Najczęstsze pasożyty, to będą właśnie robaki, które, gdy zdają sobie sprawę z tego co się święci podejmą próbę ucieczki, ryjąc głębiej w jelitach, co może powodować ostre skurcze. Nawet wtedy, gdy pasożyt już nie żyje, ciało będzie wciąż obarczone zadaniem wypłukiwania go z toksyn.

Cały ten proces zabijania i oczyszczania może początkowo sprawić, że poczujesz się gorzej, niż wcześniej, gdy tylko posiadałaś pasożyty. Na szczęście jest to tylko tymczasowe. Aż się wzdrygam, aby użyć tego często nadużywanego przez znachorów sformowania ale jednak powiem, że ten spadek formy oznacza, że działa kuracja.

Takie zjawisko jest znane, jako reakcja Herxheimera, gdy ludzie chorują z powodu toksyn, które są uwalniane przez umierające pasożyty. Choć można się spodziewać zmęczenia, a nawet trochę wycieńczenia, to jednak zwykle da się prowadzić normalne życie, bez pójścia na tak zwane chorobowe, a biegunka raczej nie powinna wystąpić.

Oczyszczanie powinno być wzmocnione najlepszą zdrową dietą, w pewnych przypadkach należy rozważyć też suplementy, aby układ odpornościowy był jak najsilniejszy. Po oczyszczeniu z pasożytów spodziewaj się napływu energii życiowej.

Odrobaczanie Zwierząt

Kota, lub psa dobrze jest odrobaczyć ziemią okrzemkową i olejem z pestek dyni. Natomiast NIE NALEŻY karmić zwierząt czarnymi orzechami, piołunem, lub jakimkolwiek innym suplementem, bez uprzedniego zbadania skutków jaki wywołuje u zwierząt. Na przykład, cebula może zabić psa.

 

healthwyze.org

Możesz również polubić…