Naturalne rosyjskie detoksy do zastosowania w domu

Alkohol leki nikotyna czy nawet zła dieta cały czas obciążają organy wewnętrzne czas więc na oczyszczenie które można samodzielnie wykonać w domu. Poniżej kilka prostych receptur, których przy oczyszczaniu organizmu używają Rosjanie.

 Jak usnąć nikotynę z organizmu?

Powszechnie wcześniej wiadomo że palenie papierosów płuca i nie należy do zdrowych nawyków. Jeżeli chcemy rzucić ten nałóg zacznijmy od usunięcia złogów nikotynę W tym celu pijemy jak największe ilości zielonej herbaty. Napar ten jest źródłem przeciwutleniaczy który przyczyniają się do oczyszczania organizmów toksyn nikotyny i substancji smolistych. Dodatkową zaletą zielonej herbaty jest to że picie jej może zastąpić odruch palenia. Za każdym razem gdy mamy ochotę na dymka sięgnijmy więc po filiżanka herbaty zielonej.

Jak wzmocnić wątrobę?

Mniszek lekarski zwany również jest mleczem, chociaż jest to błędna nazwa, jest ratunkiem dla naszej wątroby. Z liści tej rośliny można wycisnąć samodzielnie bądź też kupić w aptece wtedy zawiera alkohol jako konserwant. Zażywanie 10 ml dziennie najlepiej na czczo przez miesiąc wystarczy, aby odczuć skutki terapii. Mniszek usuwa toksyny nagromadzone w wątrobie i nadmiar cholesterolu, jednocześnie usprawnia pracę nerek a dodatkowo przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Sok z mniszka najlepiej smakuje zmieszany z miodem.

Krople na wysoki cholesterol

Krople obniżające cholesterol również skutecznie sprawdzą się, aby oczyścić nasz organizm. Stosujemy 15 g kwiatów kasztanowca i ziela ruty oraz po 20 g kwiatów arniki , nasion kozieradki i liści mięty. Zalewamy 500 ml wódki i odstawiamy na 2-3 tygodnie, następnie odcedzamy. Zażywamy po 5-10 ml na 20 ml wody 2 razy dziennie.

Wywar z igliwia 

Jedną z podstawowych funkcji wątroby jest usuwanie toksyn z organizmu. Przeciążona wątroba nie daje rady spełnić swojego zadania. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zmienić tryb życia, unikać tłustych posiłków, ograniczyć spożywanie cukru i odstawić alkohol. Dietę należy oprzeć na gotowanych lub przygotowanych na parze warzywach. Wątroba jako jedyny orgazm ma zdolność do regeneracji Aby przyśpieszyć ten proces warto stosować zioła. Do podstawowych preparatów należy wywar z igliwia sosny. Igły posiekać na drobne kawałki zalać więcej 500 ml wrzątku. Następnie gotować 15 min. przecedzić i pić przez cały dzień np, kilka łyków co godzinę.

Tonik oczyszczający krew

Tonik oczyszczający krew jest jednym z najlepszych sposobów aby z organizmu pozbyć się złogów i toksyn. Dodatkowo krew i limfa także zostają oczyszczone, przez co unikamy zatorów żylnych. Wystarczy pić 10 20 ml toniku dziennie by po miesiącu przekonać się o jego zbawiennych skutkach. Potrzebujemy do przygotowania toniku składników którymi są:

50 g biedrzeńca anyżu

50 g Fiołka wonnego

50 g łopianu

50 g mniszka lekarskiego

50 g kopru włoskiego

50 g Lukrecji

50 g koniczyny

50 g szczawiu kędzierzawego 1

kg melasy

3 łyżki kwasku cytrynowego

350 ml gliceryny

15 l wody destylowanej z

Zioła poza fiołkiem i koniczyną zalewamy 10 litrami wody i gotujemy na małym ogniu przez cały dzień. Fiołek i koniczynę zalać trzeba 5 litrami wody w osobnym naczyniu wieczorem doprowadzi dzieła w mniejszym garnku do wrzenia następnie przecedzić i zmieszać w z obu garnków dodać melasę, kwasek cytrynowy i glicerynę. Następnie dokładnie wymieszać płyn, rozlać do słoików i porządnie zawekować.

 

 

Możesz również polubić…