Maska kapuściana do pielęgnacji skóry twarzy

Kapusta zawiera bardzo dużą ilość węglowodanów, łatwo przyswajalnego białka, soli mineralnych, różnych witamin i innych korzystnych dla organizmu substancji, a także jest produktem dietetycznym o wysokiej wartości odżywczej. Jeśli skóra na dłoniach stała się szorstka i szorstka, okresowo wykonuj kąpiele z sokiem z kiszonej kapusty lub serwatką. Oto kilka przepisów na maseczki z kapustą!

1. W przypadku suchej skóry twarzy użyj świeżych liści kapusty. Parz kilka liści kapusty wrzącą wodą, aż będą miękkie. Wyjmij liście z wody, posmaruj je olejem roślinnym i po 20 minutach nałóż na twarz i szyję. liście należy usunąć, a następnie umyć ciepłym wywarem z rumianku.

2 . Poniższy przepis dobrze pomaga na suchą skórę: zagotuj posiekane liście kapusty w mleku, zrób pastę, nałóż powstałą mieszaninę na 20 minut. na twarzy.

3 . Ludowy sposób na usuwanie piegów: z rdzenia kapusty należy wyjąć białe liście, zmielić je ze świeżym masłem krowim lub smalcem szynkowym, dodawać po trochu wodę. Powstałą maścią przecieraj piegi dwa razy dziennie.

4 . Na piegi skutecznie działa maseczka z jarzębiny i kapusty. Weź sok z kapusty i jarzębiny w równych proporcjach, wymieszaj z jogurtem. Nałóż maskę na 10-15 minut. Codziennie należy go usuwać bawełnianą gąbką.

5 . W przypadku tłustej, porowatej skóry twarzy, dokładnie przetrzyj skórę sokiem z kiszonej kapusty 10-15 minut przed myciem. Skuteczne jest również codzienne wieczorne nacieranie sokiem ze świeżej kapusty.

6. Maska do cery tłustej : bardzo drobno posiekane świeże liście kapusty (najlepiej do uzyskania pasty) zmieszać z ubitymi białkami, nałożyć powstałą kompozycję na skórę twarzy i szyi na 20 minut.

7 . Aby odżywić i oczyścić suchą skórę, przygotuj następującą maseczkę: Świeże liście kapusty drobno zetrzyj na miąższ, a następnie nałóż cienką, równą warstwę na twarz na 15-20 minut. Procedurę tę należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu.

8. Do pielęgnacji tłustej skóry twarzy maska ​​z kiszonej kapusty jest idealna: należy zmielić kapustę na miąższ (maszyną do mięsa), nałożyć równą warstwę na twarz i przykryć twarz serwetką lub suchym ręcznikiem. Trzymaj 20-30 minut, następnie usuń maseczkę wilgotnym wacikiem i umyj twarz chłodną wodą. Wykonuj takie maski nie częściej niż raz w tygodniu.

9 . Do pielęgnacji suchej skóry doskonale sprawdzi się kolejna maska ​​​​kapuściana: Drobno posiekane liście świeżej kapusty ugotuj w mleku, aż uzyskasz konsystencję miąższu. Pokryj twarz i szyję pastą równą warstwą i po 25 minutach. należy zmyć chłodną wodą.

10. Maska kapuściana dla suchej skóry : Należy wziąć kilka dużych liści kapusty i zaparzyć je wrzącą wodą. Następnie nasmaruj liście olejem roślinnym i nałóż na twarz na 25 minut. Następnie umyj twarz ciepłą wodą.

11 . Jeśli masz suchą skórę twarzy i odwodnioną skórę twarzy z plamami starczymi, użyj tej maski z kapusty: Najpierw przetrzyj skórę twarzy oliwą lub olejem kukurydzianym. Następnie należy zrobić gorący kompres na twarz z roztworu sody (1 łyżeczka sody na 1 litr gorącej wody). Następnie nałóż pastę ze świeżej białej kapusty na skórę twarzy i przytrzymaj przez 20-25 minut.

12 . Aby wzmocnić dziąsła, musisz żuć kiszoną kapustę.

Możesz również polubić…