Leczenie płuc środkami ludowymi

Choroby płuc to duża grupa chorób charakteryzujących się procesem zapalnym w płucach. W takim przypadku może to dotyczyć całej tkanki płuc lub tylko części jednego płata narządu. Przyczyną jest zwykle infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza. Płyn zapalny i wydzieliny śluzowe gromadzą się w pęcherzykach płucnych i drogach oddechowych, powodując zastój krwi i zagęszczenie tkanki płucnej. Wszystko to negatywnie wpływa na wymianę gazową tlenu i dwutlenku węgla. Choroba może być spowodowana urazami, być powikłaniem innej choroby lub konsekwencją długotrwałego leżenia w łóżku, rozwinąć się w wyniku wdychania powietrza zatrutego chemikaliami.

Rozróżnij ostre i przewlekłe zapalenie płuc.

Ostre zapalenie płuc charakteryzuje się gorączką, dreszczami, kaszlem, dusznością, bólem w klatce piersiowej, stanem zapalnym

Istnieją dwie formy: przejściowa  i przewlekła – nieżytowa. 

Według dr O. Morozowej zapalenie zawsze zaczyna się od ogromnego chłodu i wysokiej temperatury – do 40 i więcej. Mocz staje się gęsty, ciemny, potem pojawia się kaszel i ból w boku. Początkowo kaszel jest suchy, a po dwóch lub trzech dniach pojawia się lepka plwocina o rdzawym kolorze, czasem z krwią. Przy prawidłowym przebiegu choroby kryzys następuje po 7-8 dniach: pacjent zasypia mocno, podczas snu temperatura gwałtownie spada, pacjent budzi się zlany potem i od tego dnia rozpoczyna się rekonwalescencja. Jeśli kryzys nie wystąpi w określonym czasie, wówczas choroba staje się przewlekła lub grozi powikłaniami.

Przy pierwszych oznakach choroby należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ zapalenie płuc jest bardzo niebezpieczną chorobą i niewłaściwie leczone może zakończyć się śmiercią.

Wstrzyknięcie penicyliny szybko zatrzymuje proces zapalny w płucach, a pacjent wraca do zdrowia.

Ale jeśli z jakiegoś powodu musisz sam leczyć pacjenta, musisz najpierw podjąć następujące środki: oczyścić żołądek pacjenta jakimś środkiem przeczyszczającym, umieścić w ciepłym, ale nie gorącym pomieszczeniu. Na jedzenie podawaj bulion, mleko, ale jedzenie więcej niż pragnienie jest szkodliwe. Aby obniżyć temperaturę, podaj wodę z sokiem z cytryny lub żurawiny. Bardzo słabym i starym, aby dodać im sił, daj trochę wina. Owiń klatkę piersiową, boki i plecy rozgrzewającym kompresem z wody, zmieniając go dwa razy dziennie. W środku podawać gorącą herbatę na odkrztuszanie, napar z korzenia prawoślazu lekarskiego, dwie filiżanki dziennie lub na czczo – pół szklanki ciepłej wody, w której rozcieńczyć pół łyżeczki sody i szczyptę soli.

Jeśli są proszki salicylowego sodu o stężeniu 0,5, to w celu obniżenia temperatury podawaj dwa razy dziennie, po jednym na raz. Warto podać do picia coś napotnego – napar z kwiatu lipy, mięty, szałwii.

W przewlekłym lub długotrwałym zapaleniu płuca nie są całkowicie zaatakowane, jak w przypadku ostrego zapalenia, a dotknięte obszary są rozproszone wszędzie.

Na samym początku przedłużającego się stanu zapalnego warto podać do picia gorące lub ciepłe mleko, wpuszczając do szklanki kroplę oczyszczonej terpentyny.

W przeciwnym razie środki podjęte w celu wyleczenia są podobne do tych stosowanych w przypadku krupowatego zapalenia.

Dr O. Morozowa, która opublikowała podręcznik medyczny dla rosyjskich emigrantów, szeroko stosowała praktykę starych lekarzy ziemstwa, którzy nie nadużywali narkotyków, preferując sprawdzone środki. Dlatego zaleca stosowanie takich środków ludowych i domowych na zapalenie płuc:

1.  Już w pierwszych dniach choroby należy zacząć przyjmować siarkę oczyszczoną 1/4 łyżeczki dziennie, popijając wodą lub spożywając ją z kaszą manną. A kto mieszka obok lasu sosnowego, to trzeba zbierać siarkę (żywicę) kapiącą z sosen, zwijać ją w kulki z cukrem i tak połykać. Ten środek jest bardzo dobry nie tylko na zapalenie płuc, ale także na gruźlicę.

2. Aby odkrztusić plwocinę, pij dziennie filiżankę gorącego naparu z ziela Ivan da Marya, inaczej – trójkolorowego fioletu.

3. Okład rozgrzewający można wykonać w następujący sposób: rozprowadzić miękki twarożek (trochę z serwatką) na płótnie na grubość palca, a następnie postępować jak przy zwykłym kompresie.

4. Wewnątrz pożądane jest podanie prawdziwej oliwy z oliwek.

5. Aby odwrócić ciepło od klatki piersiowej, owiń stopy do kostek szmatami nasączonymi wodą i octem (dobrze wykręconymi) i owiń nogi czymś ciepłym na wierzchu. Kiedy szmaty wyschną, konieczne jest ponowne zwilżenie. Możesz założyć mokre skarpetki na stopy i owinąć je ciepłymi.

6. Połóż brzegi na klatce piersiowej i plecach na 10-15 minut.

Słynny rosyjski lekarz P. M. Kurennoye oferuje:

 Banki i… “Superbanki”

Przy zapaleniu płuc temperatura ciała szybko osiąga wysoki poziom w krótkim czasie. Istnieje potrzeba umieszczenia w tym przypadku od 30 do 40 puszek na plecach, po bokach (przy plecach), a czasami na klatce piersiowej pacjenta. 8-10 godzin po wykonaniu baniek temperatura ciała zaczyna spadać i pacjent wraca do zdrowia. Dziadek stosował „superbanki” tylko dla bardzo starych pacjentów i tych o bardzo złym stanie zdrowia, nadzieje na uratowanie ich prostymi bankami były bardzo nikłe.

Dziadek wziął małe (o pojemności dwóch szklanek) gliniane skorupy (z brzuchem). Ogrzał rosyjski piec, a kiedy trzeba było włożyć chleb do piekarnika do pieczenia, dziadek położył arkusz azbestu w piekarniku i pokrył górną krawędź ciast ciastami. Następnie ułożył skórki do góry dnem i podgrzał je do pożądanej temperatury. Azbest i skorupa z ciasta chroniły skorupy przed nadmiernym nagrzaniem.

Następnie dziadek wykonał bardzo małe nacięcia (do 10) wysterylizowanym ostrym nożem w miejscu, w którym powinien znajdować się „super bank”. Następnie położył korchazhkę na nacięciach i … zostawił ten osobliwy słoik na 7-10 minut. Pod słojem okazała się czarna jak diabli krew, w ilości jednej szesnastej szklanki… .

Ale bez względu na to, jak atrakcyjny może się wydawać pomysł „super puszek”, niemniej jednak ich oprawa wymaga dużego doświadczenia, umiejętności, zdolności adaptacyjnych zarówno piekarnika, jak i samych skórek… Zwykli śmiertelnicy, a nie doświadczeni uzdrowiciele, lepiej połóż proste puszki. Czterdzieści prostych słoiczków jednocześnie pozwala obniżyć dowolną temperaturę. Nawet cierpiący pacjent może wyzdrowieć!

W przypadku chorób płuc tradycyjna medycyna zaleca stosowanie następujących mieszanin:

1.    100 g miodu, 100 g masła, 100 g smalcu lub tłuszczu gęsiego, 15 ml soku z aloesu, 100 g kakao , podgrzać razem nie doprowadzając do wrzenia. Pić dwa razy dziennie, rano i wieczorem, po 1 łyżce stołowej na szklankę gorącego mleka.

2. Liście aloesu opłukać, posiekać, wycisnąć 150 ml soku, wymieszać z 250 g miodu i 350 ml Cahors. Domagaj się 4-5 dni w ciemności w temperaturze 4-6 stopni Celsjusza. Pić 1 łyżkę stołową 3 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem.

3. Pokrój liście aloesu w wieku 3-5 lat, przechowuj w ciemności przez 12-14 dni w temperaturze 4-8 stopni Celsjusza (w lodówce). Opłucz, zmiel, zalej przegotowaną wodą w stosunku 1:3. Odstawić na 1-1,5 godziny. Wyciśnij sok. Zmieszaj 100 ml soku z 500 g posiekanych orzechów włoskich i dodaj 300 g miodu. Weź 1 łyżkę stołową 3 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem.

4. Jagody kaliny, zaparzone gorącym miodem przez 6-7 godzin, pić i jeść przy zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc i chorobach wątroby.

5. Na zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli piją napar z suszonych malin , liści podbiału i ziela oregano (w równych proporcjach); 1 łyżka stołowa na szklankę wrzącej wody, pić na ciepło.

6. W rosyjskiej medycynie ludowej bez jest od dawna znany jako środek napotny, przeczyszczający, wykrztuśny i moczopędny stosowany przy malarii, biegunce, kaszlu, krztuścu, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc, nieżycie górnych dróg oddechowych, gruźlicy płuc, reumatyzmie, zapaleniu korzonków nerwowych, zapalenie pęcherza, od przeziębienia. Aby przygotować napar, 1 łyżkę kwiatostanów zalewa się 1 szklanką wrzącej wody, nalega na godzinę, a następnie filtruje. Pić napar z 1 łyżki stołowej 3-4 razy dziennie. Nalewkę z wódki przygotowuje się na bazie 1 części kwiatostanów na 5 części wody, czas zaparzania – 7 dni, przed użyciem przefiltrować. Weź 30 kropli 3 razy dziennie.

W przypadku zapalenia płuc tradycyjna medycyna zaleca przyjmowanie siarki w dni choroby : oczyszczony proszek 1/4 łyżeczki dziennie; popijając wodą lub jedząc z kaszą manną. Lub zbierać kapiącą żywicę w sosnowym lesie, zwijać kuleczki z cukrem i połykać.

Pozostałości po zapaleniu płuc leczy się parafiną. Parafina jest nakładana na dotkniętą stronę klatki piersiowej.

Pierzga. Według wielu uzdrowicieli ludowych propolis jest dobrym lekarstwem na leczenie wielu chorób, w szczególności zapalenia płuc i innych chorób płuc.

Lekarze zalecają codzienne dokładne żucie 1-3 g propolisu, połykając jednocześnie ślinę. Podczas przyjmowania propolisu po raz pierwszy należy zachować ostrożność, chociaż w bardzo rzadkich przypadkach występuje reakcja alergiczna. Pierwszego dnia zaleca się żuć tylko 0,3-0,5 g przed snem. Jeśli następnego dnia nie wystąpią objawy alergiczne, możesz rozpocząć systematyczny cykl leczenia, który trwa 4-14 dni; jeśli istnieje potrzeba kontynuowania leczenia, to w drugiej połowie spożycie należy zmniejszyć do jednej czwartej dawki lub do połowy.

Propolis żuje się raz dziennie, zawsze po posiłku. Aby uniknąć podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej po pierwszych 10-15 minutach żucia należy zrobić 1-2 godzinną przerwę; żucie można następnie kontynuować, aż propolis w ustach zostanie całkowicie zmiażdżony i będzie można go połknąć.

W niektórych przypadkach, w ciężkich chorobach przewlekłych i zakaźnych, dawkę dzienną można zwiększyć do 10-20, a nawet do 40-100 g, ale takie leczenie powinno być prowadzone pod nadzorem lekarza.

Olejek propolisowy może być z powodzeniem stosowany w leczeniu zapalenia płuc. W tym przypadku jako bazę stosuje się masło. Leczniczy jest 10 – 15% olejek propolisowy. Wraz ze śmietaną przyjmuje się doustnie 10-15 g (łyżeczka) 2-3 razy dziennie 1-1,5 godziny przed posiłkiem z ciepłym mlekiem. Przebieg leczenia wynosi 2 miesiące z przerwami 2-3 tygodni. Z każdym kursem ilość oleju wzrasta o 5 g, ale nie więcej niż 30 g.

Przy zapaleniu płuc na samym początku choroby warto nałożyć na klatkę piersiową rozgrzewający kompres ze świeżego twarogu z serwatką, kładąc go na serwetce warstwą grubości palca.

Kuracja kumysem jest jedną z najlepszych tradycyjnych metod leczenia chorób płuc. Koumiss to sfermentowany produkt mleczny wytwarzany ze sfermentowanego mleka klaczy. Kiedyś Tołstoj i Czechow byli leczeni kumysem.

Jeśli nie ma klaczy koumiss, można ją przygotować z mleka krowiego. Aby to zrobić, świeże mleko krowie (jeszcze lepsze jest mleko parowe) rozcieńcza się zimną wodą, tak aby na każdą butelkę mleka przypadało od 1 do 3 butelek wody – grubszego kumysu lub rozcieńczalnika. Wodę miesza się z mlekiem w otwartej misce i dodaje cukier granulowany – 1 łyżka stołowa na każdą butelkę. Im więcej cukru dodasz, tym mocniejszy będzie kumys. Po całkowitym rozpuszczeniu cukru do mieszanki wlewa się płynne drożdże, 1 łyżkę stołową na każdą butelkę. Jeśli nie ma płynnych drożdży, na każdą butelkę można nałożyć 4-6 g dobrych suchych drożdży rozcieńczonych zimną wodą. Następnie mieszaninę butelkuje się, dobrze zakorkuje, zawiązuje i inkubuje przez 24 godziny w temperaturze 17°C, wstrząsając butelkami raz na godzinę. Następnego ranka butelki przenosi się do chłodniejszego miejsca o temperaturze 7-10 ° C i wstrząsa jak poprzednio. Trzeciego i czwartego dnia koumiss jest gotowy do użycia. Butelki mogą być używane tylko z szampana, ponieważ podczas fermentacji wytwarzają nadciśnienie.

Aby przygotować każdą nową porcję kumysu, zamiast drożdży dodać od 2-3 łyżek stołowych do szklanki gotowego kumysu, w zależności od mocy.

„Domowy kumys krowi może w pewnym stopniu zastąpić prawdziwy, jako środek tonizujący i odżywczy dla osób o słabych piersiach i suchotnikach” – pisze dr S. M. Arensky w swojej książce „Domowe środki zaradcze”, opublikowanej w 1912 roku.

Lekarz Hipokrates zalecał picie oślego mleka przy różnych chorobach. W składzie niewiele różni się od samicy, można go podawać nawet niemowlętom.

Ale rady z książki D. Osawy „Makrobiotyczny zen, czyli sztuka odmładzania i długowieczności” stosuje się przy zapaleniu płuc. Sugeruje ryby jako lekarstwo . „Odetnij głowę żywemu karpiowi o wadze około 0,5 kg i pobierz krew. Szybko, zanim się zwinie, podaj pacjentowi napój. Następnie dobrze potrząśnij rybą i umieść ten „plaster” na klatce piersiowej pacjenta. Po normalizacji po 5-6 godzinach usuń „łatkę”. Wielu pacjentów, którzy na próżno stosowali wszystkie antybiotyki, zostało wyleczonych tą metodą.

Bardzo przydatne dla pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby płuc jest przyjmowanie doustnie 1 łyżki stołowej 3 razy dziennie po posiłkach z ekterycydowym preparatem farmaceutycznym wytwarzanym z naturalnego oleju rybiego, ale niezawierającym tłuszczu jako takiego.

Porośnięte ziarno. Stara rosyjska książka medyczna „Cool Heliport” rozpoczyna się opisem leczniczych właściwości chleba, pszenicy i tzw . On „… wzmacnia wszystkie wnętrzności i potwierdza siłę ciała”. „Muł pszenny” to kiełkujące w specjalny sposób ziarno, z którego powstają płatki zbożowe, kiszonki i inne potrawy. Potrawy z kiełków zboża są używane przez joginów. W porośniętym ziarnie zawartość witamin gwałtownie wzrasta – to jest sekret jego właściwości leczniczych!

Pszenica, żyto, kukurydza są moczone i umieszczane na jeden dzień w ciepłym miejscu. W ciągu dnia wyklują się kiełki do 1 mm. Duże kiełki nie mogą być dozwolone!

Porośnięte ziarna można wykorzystać jako nasiona, wysuszyć, a następnie zmielić w młynku do kawy, dodać jako przyprawę do pierwszego i drugiego dania. Możesz przejść przez maszynkę do mięsa i włożyć przegotowaną wodę lub mleko (nie możesz gotować!). Jajecznicę z kiełkami można ugotować w kąpieli wodnej.

Jeden z najlepszych znawców jogi A. Zubkow pisze: „Jeśli regularnie jesz owsiankę lub galaretkę z kiełków pszenicy na śniadanie, możesz osiągnąć naprawdę niesamowite rezultaty (i sprawdzone w praktyce!): Przywrócona zostaje koordynacja ruchowa, poprawia się ostrość wzroku, włosy głowa pogrubia się, przywracany jest ich naturalny kolor i połysk, zęby są wzmocnione, zatrzymuje się próchnica, leczy się choroby przyzębia, pojawia się prawie całkowita odporność na przeziębienia, poprawia się stan zdrowia w chorobach takich jak gruźlica, zapalenie płuc, egzema, wrzody żołądka, choroby węzłów chłonnych , impotencja.

Ziarna porośnięte mogą być spożywane przez osoby w każdym wieku. Wyraźna poprawa stanu zdrowia następuje zwykle w ciągu 1-2 tygodni.

Jod. W przypadku zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli, zapalenia tchawicy jod stosuje się w następujący sposób: mały wacik nawija się na patyczek, zanurza w nalewce jodowej i nakłada na skórę klatki piersiowej i pleców przecinające się linie o grubości 1 cm. Konieczne jest narysowanie wzdłuż linii środkowej mostka, a następnie równolegle do niego po obu stronach, zaczynając od środka obojczyka, a pomiędzy tymi liniami należy narysować jeszcze jedną z każdej strony. Na grzbiecie dwie pionowe linie są nakładane po obu stronach równolegle do kręgosłupa przez wewnętrzną krawędź łopatki i pośrodku między tymi liniami a kręgosłupem. Linie poziome zarówno na plecach , jak i na klatce piersiowej należy narysować wzdłuż przestrzeni międzyżebrowych, ponieważ tam przechodzą bogate w połączenia odruchowe naczynia i nerwy.

W przypadku zapalenia płuc stosuje się również uzdrowiciela, zwanego „kalyshhumy” („wapń”).

Przygotowuje się go w następujący sposób: bierze się 10 cytryn, 6 jaj (zawsze świeżych i tylko z białymi skorupkami), 300 g miodu (najlepiej lipowego) i 3/4 szklanki koniaku. Jajka wkłada się do słoika i zalewa wyciśniętym sokiem z cytryny. Słoik jest przykryty gazą, owinięty grubym papierem i umieszczony w suchym, ciemnym miejscu (chłodnym, ale nie zimnym). Przechowywać do rozpuszczenia się skorupki jajka, co zwykle następuje po 6-8 dniach. Następnie miód jest podgrzewany do stanu płynnego, schładzany i dodaje się mieszaninę jajek i soku z cytryny, po czym wlewa się koniak. Lek wlewa się do ciemnej butelki i przechowuje w ciemnym, suchym, chłodnym miejscu, ale nie dłużej niż trzy tygodnie, ponieważ „wapń” się psuje. Weź łyżkę stołową 3 razy dziennie bezpośrednio po posiłku.

Oto kolejny doskonały środek dla pacjenta z zapaleniem płuc, który łagodzi stan pacjenta i opóźnia rozwój choroby.

Biorą miód lipowy – 1 kg, liście aloesu – 200 g, oliwa z oliwek – 200 g, pąki brzozy – 150 g, kwiaty lipy – 50 g. Pąki brzozy i kwiaty lipy parzy się osobno w 0,5 l wody, gotuje 1-2 minuty, przecedzić. Wlej bulion do mieszanki miodu z drobno posiekanymi liśćmi aloesu i dodaj oliwę z oliwek. Weź łyżkę stołową 3 razy dziennie, dobrze wstrząśnij przed użyciem.

W leczeniu resztkowych skutków zapalenia płuc przydatne są ćwiczenia oddechowe, zabiegi wodne i fizjoterapeutyczne oraz ekspozycja na świeże powietrze.

W przypadku zapalenia płuc uzdrowiciel Vanga radzi: rozebrać pacjenta do naga, owinąć go prześcieradłem i powinien kilka razy przez 20 minut. położyć się na gorącym piasku.

A oto, co rosyjski lekarz P.M. proponuje na kaszel po zapaleniu płuc. Wędzony:

Lekarstwo na kaszel przy zapaleniu płuc

Zagotuj szklankę świeżego, niepasteryzowanego mleka z dwiema żółtymi figami (suszone). Pić dwa razy dziennie po posiłkach w szklance gorącej od razu.

Rosyjskie i brazylijskie środki na kaszel

A. Pokroić w bardzo cienkie plasterki 6 lub 8 sztuk rzodkiewki. Każdy plasterek rzodkiewki obficie posyp cukrem. Po około pół dnia pojawi się sok z rzodkiewki wymieszany z cukrem. Dawkowanie: Jedna łyżka co godzinę. Uzdrowiciele twierdzą, że opisane lekarstwo leczy najcięższy kaszel w stosunkowo krótkim czasie.

B. Brazylijczycy biorą dojrzałe banany i przecierają je przez sito, następnie starte banany wrzucają do garnka z gorącą wodą w proporcji dwa banany na szklankę wody z cukrem, ponownie podgrzewają i piją taką mieszankę.

14 bardzo cennych lekarstw na wiejską medycynę

A. W przypadku przedłużającego się kaszlu w klatce piersiowej wytrzyj klatkę piersiową suchą szmatką, a następnie wytrzyj do sucha smalec wewnętrzny lub ghee. Do smalcu należy dodać niewielką ilość olejku sosnowego , który uważany jest za lepszy niż ghee.

B. Weź żyto, owies i jęczmień, dodaj cykorię i dwa gramy obranych gorzkich migdałów i wypij jak zwykłą kawę. Można pić z gorącym pieczonym mlekiem.

B. Sok z gotowanej rzepy z cukrem lub miodem (najlepiej z miodem) jest również bardzo przydatny w leczeniu bólu w klatce piersiowej spowodowanego przeziębieniem i kaszlem.

D. Pokroić na małe kawałki i ugotować 10 cebul i jedną główkę czosnku w niepasteryzowanym mleku , aż cebula i czosnek będą miękkie. Dodaj trochę soku budra. To drzewo jest inaczej nazywane bluszczem lub miętą psią. Dodaj miód. Dawkowanie: Jedna łyżka stołowa na godzinę przez cały dzień.

E. Eggnog (żółtka ubite z cukrem i rumem) jest również doskonałym lekarstwem na kaszel, gdy jest spożywany na pusty żołądek.

E. Zmieszaj sok z rzodkiewki lub marchwi z mlekiem lub napojem miodowym: pół soku i pół mleka lub napoju miodowego. Dawkowanie: Jedna łyżka stołowa sześć razy dziennie.

G. Zmieszaj dwie łyżki świeżego niepasteryzowanego masła , dwa świeże żółtka, jedną łyżeczkę mąki pszennej i dwie łyżeczki czystego miodu. Przyjmować jedną łyżeczkę doustnie kilka razy dziennie.

3. Wiosną bardzo przydatne jest picie soku brzozowego – (brzoza) lub soku klonowego z mlekiem na kaszel.

I. Od suchego kaszlu warto wcierać taką mieszankę w klatkę piersiową: dwie części oleju drzewnego, jedna część amoniaku.

K. Aby ułatwić oddzielenie plwociny, przydatne jest spożycie syropu z soku z borówki brusznicy z cukrem lub syropem miodowym. Syrop ten należy przyjmować dość często, po jednej łyżce stołowej na raz. Podczas kuracji tym środkiem warto pić wywar z truskawek zamiast wody lub herbaty.

K. Bardzo zalecanym lekarstwem na „dławiący się” kaszel u dzieci jest rozpuszczenie dziesięciu ziaren koszenili, dwudziestu ziaren kwasu winowego i aptecznej uncji cukru w ​​sześciu uncjach gorącej wody. Dawkowanie dla dzieci: jedna łyżeczka trzy razy dziennie. Opisany środek znany jest jako niezwykle wysoce leczniczy i leczący wszystkie przypadki “dławiącego” kaszlu u dzieci. Powszechnie wiadomo, że ten środek zawsze leczył kaszel i powstrzymywał kaszel po odrze.

M. Mężczyzna po czterdziestce bardzo cierpiał na silny kaszel przez pięć lat. Kaszelowi towarzyszył ciężki oddech, kolka, ostry ból w boku i dużo plwociny. Pewnej wiosny skurcze stały się prawie nie do zniesienia, a żaden z leków nie przyniósł pacjentce najmniejszej ulgi. Następnie całe ciało pacjenta nacierano olejem makowym, co z kolei powodowało bardzo obfite pocenie się przez 48 godzin po nacieraniu. Stan zdrowia pacjenta poprawił się na tyle, że w ciągu dwóch tygodni mógł rozpocząć pracę fizyczną.

H. Poniższy środek jest bardzo przydatny w leczeniu przewlekłego suchego kaszlu.

Weź szmatkę wielkości dłoni dorosłego, obficie nasmaruj ją pastą do butów i przyklej z tyłu między łopatkami, zmieniaj szmatkę z var co dwa lub trzy dni.

A. Następujące proszki są bardzo przydatne na kaszel: Weź uncję sproszkowanego korzenia lukrecji, pół uncji sproszkowanego kopru i dwie uncje cukru. Dawka: dla dorosłych – pół łyżeczki; dla dzieci – na ostrzu noża, dwa razy dziennie.

Środek ludowy na suchy kaszel

Zagotuj dwie uncje korzeni pieprzu z pół litra białego wina gronowego. Odcedź miksturę i pij gorącą trzy razy dziennie. Oprócz tego środka należy wziąć dużą cebulę, zetrzeć ją i wymieszać z gęsim tłuszczem. Wcieraj tę mieszankę w klatkę piersiową i przednią część szyi. Wmasuj wieczorem przed pójściem spać. Pacjent powinien również codziennie rano spożywać jedną łyżkę mieszanki cebuli z gęsim tłuszczem.

Ludowy środek na przeziębienie

Wdychaj głęboko tabakę , aby przeszła przez nosogardło do ust. Po kilku pociągnięciach katar ustaje.

Płukanie nosa czystą wodą pomaga również przy katarze. Wlej wodę o temperaturze pokojowej do garści dłoni i wciągaj naprzemiennie jedno i drugie nozdrze, aby woda dostała się do ust. Przy wszystkich metodach leczenia kataru nie należy zapominać, że katar w większości przypadków jest przejawem choroby zakaźnej (zakaźnej) – grypy. Dlatego podczas leczenia kataru w taki czy inny sposób konieczne jest zabranie czystej chusteczki, aby po leczeniu nie doszło do ponownego zakażenia przez chusteczkę.

Sposób starego uzdrowiciela na przeziębienie

Bezpośrednio po wystąpieniu przeziębienia wykonaj plastry musztardowe z proszku musztardowego w proszku i przymocuj je do pięt stóp (od dołu) i zabandażuj je flanelą. Następnie należy założyć ciepłe wełniane pończochy i jak najdłużej trzymać plastry musztardowe (zwykle od godziny do dwóch). Następnie zdejmij plastry musztardowe i przez chwilę idź szybko. Opisany środek najlepiej stosować wieczorem przed snem. Katar ustąpi przed świtem.

Środek ludowy

Ta często uporczywa choroba jest skutecznie leczona świńskim „zdrowiem”. To znaczy wewnętrzny tłuszcz z jelit, który wygląda jak siatka. Tę tłustą siatkę umieszcza się w naczyniu i umieszcza w ciepłym, ale nie gorącym piekarniku lub na bardzo lekkim ogniu, aby tłuszcz spłynął z siatki. Roztopiony tłuszcz odsącza się i umieszcza w zimnym miejscu. Łyżeczkę deserową rozpuścić w szklance gorącego mleka i pić gorące łykami … W przypadku zewnętrznego nacierania na klatkę piersiową, wymieszać ten tłuszcz z terpentyną i wetrzeć do sucha w klatkę piersiową.

Lekarstwo na kaszel u dzieci

Rzodkiewkę pokroić w drobną kostkę, włożyć do rondelka i posypać cukrem. Piec w piekarniku przez dwie godziny. Odcedź, wyrzuć kawałki rzodkiewki i spuść płyn do butelki. Dawkowanie: Dwie łyżeczki trzy do czterech razy dziennie przed posiłkami i wieczorem przed snem.

Kuracja musztardowa

Proponujemy Państwu skuteczny – już w tydzień – sposób na leczenie tych schorzeń bez leków. Dowiedziałem się o nim od przypadkowych znajomych, naszych rodaków, którzy od dawna mieszkali w Bułgarii. Możliwość przetestowania tego przepisu w praktyce pojawiła się dość szybko. Moja krewna skarżyła się, że przez cały miesiąc leczyła swoją 8-letnią córkę antybiotykami na zapalenie płuc. Powiedziałem jej, co ma robić, a tydzień później dowiedziałem się, że dziewczynka wyzdrowiała. Nie raz miałam okazję przekonać się o skuteczności „bułgarskiej” metody leczenia zarówno dorosłych, jak i dzieci.

A więc przepis. Weź 2 łyżki suchej musztardy, mąki i oleju roślinnego, wszystko dokładnie wymieszaj, aby nie pozostały nawet małe ziarna; musztarda – w przeciwnym razie możliwe jest poparzenie. Rozcieńczyć powstałą mieszaninę ciepłą wodą do uzyskania gęstości kwaśnej śmietany. Jeśli musztarda jest bardzo świeża, „zła”, włóż nie 2, ale 3-4 łyżki mąki. Weź gazetę dużego formatu i złóż ją na pół. Przymocuj go do klatki piersiowej tak, aby linia zagięcia spoczywała na szyi, wykonaj nacięcia w miejscach odpowiadających gardłu i pod pachami. Po jednej stronie gazety nałóż warstwę mieszanki, aby nie spadła na okolice serca. Przykryj to miejsce złożoną bawełnianą ściereczką. Teraz połóż gazetę naoliwioną stroną ciało, owijając je wokół klatki piersiowej. Linia zagięcia powinna przylegać do szyi. Owiń się w prześcieradła lub ręczniki (na krzyż i na krzyż), załóż sweter i idź do łóżka. Rano wyjmij gazetę z mieszanką. Taki okład należy wykonywać 3 razy dziennie. Dla dziecka weź 2 łyżeczki deserowe składników mieszanki. W najmniejszym przed owinięciem piersi smaruje się kremem dla niemowląt. Jeśli w domu nie ma suchej gorczycy, z 10 plastrów gorczycy można zeskrobać 2 łyżki stołowe. Przeciwwskazania: choroby serca, uczulenie na gorczycę.

PAMIĘTAJ: podczas owijania nie używaj materiałów i odzieży, które nie przepuszczają powietrza.

Leczenie aloesem

W leczeniu tych chorób aloes może być stosowany nie tylko jako środek doustny. Pomoc i kompresy z sokiem. 1 część soku roślinnego miesza się z 2 częściami miodu i 3 częściami wódki. Taką mieszanką dobrze zwilż kawałek białego materiału, owiń go wokół bolącego miejsca, nałóż na niego watę, folię i owiń szczelnie ręcznikiem lub wełnianym szalikiem. Tę samą metodę można zastosować w przypadku zapalenia stawów.

Zaleca się również przy częstych bólach gardła wyciskać codziennie 20 kropli soku z liścia aloesu do szklanki przegotowanej wody i płukać tym środkiem gardło przez kilka miesięcy. Efekt jest zarówno leczniczy, jak i zapobiegawczy.

 

Możesz również polubić…