Kalanchoe- z doniczki do apteczki

W dzisiejszym artykule chcę opowiedzieć o innej wyjątkowej roślinie, o jej właściwościach leczniczych.

Ta roślina nazywa się Kalanchoe. Ta roślina jest znana ludziom od bardzo dawna. Można powiedzieć, że Kalanchoe wywodzi się z czasów starożytnych, a jego ojczyzną są starożytne Chiny.

Teraz Kalanchoe rośnie w prawie każdym domu. Kalanchoe uprawia się głównie do celów leczniczych. Zasadniczo jest to sok Kalanchoe, który ma niezwykłe właściwości lecznicze.

Dlatego od wielu lat sok Kalanchoe jest stosowany do leczenia nie tylko w medycynie tradycyjnej, ale także oficjalnej, która uznała zdolność Kalanchoe do oczyszczania i leczenia ran i owrzodzeń. Przeczytaj artykuł, a sam się przekonasz.

Kalanchoe officinalis

Kalanchoe officinalis służy do sporządzania leków w chirurgii, stomatologii, ginekologii itp. I przygotowują takie leki, ponieważ przy pomocy Kalanchoe rany goją się półtora do dwóch razy szybciej.

 

Ludzie od dawna są przekonani o leczniczych właściwościach Kalanchoe i dlatego preferują leki zawierające sok Kalanchoe. Niemiecki pisarz Goethe był ogólnie przekonany, że dzieci Kalanchoe są w stanie odmłodzić ciało.

Niektóre kraje od dawna uważały i nadal uważają Kalanchoe za lekarstwo na gruźlicę i wrzody żołądka . Restauracje dodawały sok Kalanchoe do wielu potraw. Koszt takich potraw był znacznie droższy.

Mieszkańcy wyspy Madagaskar jako pierwsi użyli soku Kalanchoe. Istnieje kilka rodzajów Kalanchoe. Niektóre z nich to gatunki lecznicze, inne ozdobne. Ale wszystkie te gatunki zasługują na szczególną uwagę.

Najczęstszym leczniczym Kalanchoe jest pierzasty, z którym jesteśmy najbardziej zaznajomieni. Ten Kalanchoe jest w stanie wchłonąć wodę z otaczającego nas powietrza. Podlewanie takiej rośliny często nie jest konieczne.

Kalanchoe officinalis ma wspaniałe właściwości lecznicze. Kalanchoe łagodzi stany zapalne, działa bakteriobójczo. Mogą szybko oczyścić rany i owrzodzenia. Jest absolutnie nietoksyczny.

Kalanchoe officinalis dodaje się do wielu maści. Kosmetyki również nie mogą obejść się bez tej wyjątkowej rośliny. Ale nadal najczęściej sok Kalanchoe jest używany zewnętrznie.

Jeśli myślisz, że zrywając liść Kalanchoe, jesteś przez niego leczony i to wszystko, to się mylisz. W końcu do leczenia nie należy używać liści, ale jego soku. Jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości sok, musisz zbierać liście.

Jeśli chcesz wykorzystać cały krzak, odetnij go u nasady. Wszystko, co odciąłeś, opłucz pod bieżącą zimną wodą i odstaw na tydzień w ciemne, suche miejsce. W tym czasie liście gromadzą stymulanty biogenne.

Dobrze będzie, jeśli w pomieszczeniu, w którym umieścisz Kalanchoe officinalis , temperatura powietrza nie będzie przekraczać dziesięciu stopni. Po tygodniu posiekaj wszystkie liście, aby uzyskać masę przypominającą owsiankę.

Kiedy zamienisz Kalanchoe officinalis w kleik, wyciśnij z niego sok. Następnie pozostaw sok do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Następnie sok należy przefiltrować. Złóż gazę na kilka warstw i przefiltruj ten sok.

Sok z Kalanchoe officinalis należy teraz przekształcić w lekarstwo. Weź przygotowany sok i dodaj do niego zero pięć procent chloroformu i rozcieńcz alkoholem (20%). Następnie wlej do butelek lub fiolek i szczelnie zamknij gumowymi lub plastikowymi kapslami.

Więc przygotowałeś sobie sterylny i wysokiej jakości lek, który niczym nie różni się od apteki. Ten lek jest przechowywany przez rok. Przed otwarciem fiolki z lekiem podgrzej ją do 37*C lub trzymaj zamkniętą w pomieszczeniu przez około pół godziny.

Maść na odleżyny

Wiele maści przygotowuje się na bazie Kalanchoe officinalis. Ale tych maści nie można kupić, jeśli masz tę roślinę. Na taką maść weź czterdzieści gramów soku Kalanchoe, dwadzieścia pięć gramów furazolidonu, dwadzieścia pięć gramów nowokainy i około stu gramów bezwodnej lanoliny.

Połącz wszystkie te składniki razem i dobrze wymieszaj. Gotowa maść, nie tylko na odleżyny, ale i na wiele chorób skóry, będzie przypominała krem. Przechowuj tę maść w temperaturze pokojowej. Maść Kalanchoe można przygotować trochę inaczej, prościej.

Weź pół szklanki soku Kalanchoe, dodaj do soku jedną łyżkę pączków topoli, jedną łyżkę zmiażdżonych liści dziurawca i zalej sto gramami oleju słonecznikowego. Pozostaw na czas do zaparzenia. Wymieszaj maść przed nałożeniem na dotknięty obszar.

Maść z odleżyn przygotowana na bazie Kalanchoe może być szeroko stosowana. Za pomocą tej maści można leczyć wszelkie rany, odleżyny i przetoki. Ta maść bardzo szybko łagodzi ból.

Maść na bazie Kalanchoe może leczyć ropnie, wysypki skórne, egzemę . W kosmetologii maść Kalanchoe stosowana jest w leczeniu trądziku i wyprysków na twarzy. Maść Kalanchoe może być również stosowana w leczeniu żylaków podudzi.

Sok Kalanchoe

Co to jest sok Kalanchoe. Jest to klarowna ciecz o żółto-pomarańczowym zabarwieniu. Sok Kalanchoe ma lekki zapach, trochę nieprzyjemny. Przed nałożeniem soku na problematyczny obszar można wykonać próbę na języku lub skórze.

Pamiętaj, że świeżo wyciśnięty sok Kalanchoe bardzo szybko się psuje. Aby temu zapobiec, natychmiast zastosuj świeży sok lub przed wyciśnięciem soku trzymaj roślinę w lodówce przez tydzień, a następnie wyciśnij sok. Po wyciskaniu soku utrwal go spirytusem (20%).

Tradycyjna medycyna używa soku Kalanchoe w czystej postaci. Wyciągnij go i użyj od razu. W aptece można również kupić sok Kalanchoe. Sok Kalanchoe stosuje się w leczeniu ropnych ran, oparzeń, chorób przyzębia, zapalenia spojówek, artrozy, zapalenia wielostawowego.

Sok Kalanchoe dobrze oczyszcza rany i szybko się goi. Sok Kalanchoe może być stosowany w zapobieganiu grypie. Musisz to zrobić w ten sposób: nasmaruj błonę śluzową nosa lub wlej kilka kropli do każdego otworu nosowego.

Jeśli jakakolwiek choroba jamy ustnej, rozprowadź błony śluzowe trzy razy dziennie. Sok Kalanchoe może być stosowany do smarowania pęknięć sutków u matki karmiącej.

Jeśli przygotujesz napar z Kalanchoe, możesz leczyć zarówno żylaki, oparzenia, ropne rany, możesz go również stosować wewnątrz przy chorobach przewodu pokarmowego, gruźlicy, ginekologii.

Z naparu Kalanchoe można sporządzić płyny na choroby skóry, stany zapalne powiek i dziąseł. Możesz płukać gardło. Napar Kalanchoe dobrze leczy zapalenie błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości i przewlekłe zapalenie jelita grubego. W takim przypadku napar Kalanchoe należy pić przez miesiąc dwa razy dziennie trzydzieści minut przed posiłkiem.

Jak przygotować napar Kalanchoe: przygotowane surowce włożyć do emaliowanego rondla i zalać wrzątkiem. Do użytku zewnętrznego od jednego do pięciu. Do użytku wewnętrznego od jednego do dziesięciu. Przykryj i umieść w łaźni wodnej na dwadzieścia minut.

Nalewka Kalanchoe

Nalewka Kalanchoe nie jest używana tak często, jak na przykład sok Kalanchoe, ale nadal jest potrzebna w przypadku niektórych chorób. Jak przygotować nalewkę Kalanchoe: weź półlitrową butelkę i napełnij ją pokruszonymi liśćmi Kalanchoe, a następnie dolej przygotowane surowce wódką lub alkoholem (70%).

Po napełnieniu surowców wódką lub alkoholem zakorkuj butelkę i umieść ją w ciemnym miejscu na tydzień. Podczas gdy nalewka jest podawana, należy ją okresowo wstrząsać. Odcedź gotową nalewkę i przelej do innej butelki, w której będzie przechowywana.

Nalewkę Kalanchoe można wcierać w stopy. Skuteczna kuracja nalewką Kalanchoe na żylaki. Nalewka Kalanchoe łagodzi ropne stany zapalne paznokci (panaritium), a także w klatce piersiowej.

Nalewka Kalanchoe bardzo dobrze pomaga w leczeniu mastopatii. Jeśli masz proces zapalny w jamie ustnej i zapalenie krostkowe. Nalewka Kalanchoe jest przechowywana przez długi czas, jeśli używasz jej prawidłowo. Butelkę należy zawsze szczelnie zamknąć i przechowywać w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej.

Właściwości lecznicze Kalanchoe

Istnieje wiele chorób, które leczy Kalanchoe. Ta roślina jest tak wyjątkowa w leczeniu, że prawie wszystkie nasze narządy mogą być nią leczone. Są to żylaki, zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, grypa, zapalenie ropne oczu, zębów i tak dalej.

Właściwości lecznicze Kalanchoe na żylaki. Zapewne wiesz, że żylaki to przede wszystkim utrata elastyczności żył. Żyły zaczynają puchnąć, tworzą się węzły. Oznacza to, że pogarsza się ukrwienie, dochodzi do głodu tlenu w tkankach.

W rezultacie metabolizm jest zaburzony. Co robić? I ta niesamowita roślina przychodzi na ratunek. Sposób użycia: wetrzyj nalewkę Kalanchoe w stopy. Zacznij od stóp i idź w górę nogi.

W ciągu kilku minut poczujesz, że ból ustępuje, a skurcze znikają. Aby całkowicie wyleczyć nogi, nałóż nalewkę Kalanchoe na obolałe miejsca przez cztery miesiące.

Właściwości lecznicze Kalanchoe na zapalenie ucha środkowego. Co powoduje tę chorobę. Mikroby mają wpływ na skórę kanału słuchowego lub małżowiny usznej. Z powodu tych drobnoustrojów chorobotwórczych dochodzi do stanu zapalnego ucha środkowego (zapalenie ucha środkowego).

Jeśli występuje ropne zapalenie, zakop ucho sokiem Kalanchoe lub włóż do ucha wacik nasączony nalewką Kalanchoe. Jak powstaje sok Kalanchoe, napisano powyżej. Nalewkę można przygotować zarówno z alkoholem, jak i wódką (40%). Jest to również napisane na początku artykułu.

Właściwości lecznicze Kalanchoe na zapalenie zatok. Dlaczego pojawia się ta choroba? Najczęściej są to następstwa grypy lub jakiejkolwiek innej choroby związanej z infekcją.

Tradycyjna medycyna od dawna doradza i wielu leczy zapalenie zatok sokiem Kalanchoe. Zakop sok Kalanchoe w nosie. Odchyl głowę maksymalnie do tyłu i wyciśnij sok ze świeżego liścia Kalanchoe do pipety i wlej najpierw do jednego otworu nosowego, a potem do drugiego.

Jeśli prawidłowo wykonasz wkraplanie, po kilku minutach będziesz chciał kichnąć. Kiedy kichasz, twój nos i bruzdy są oczyszczone. Po trzech dniach takiego leczenia zapalenie zatok minie.

Właściwości lecznicze Kalanchoe na grypę. Wszyscy wiemy, że grypa to przede wszystkim infekcja atakująca układ oddechowy. Na początku choroby czujemy się źle, temperatura wzrasta, boli głowa, brak apetytu, boli całe ciało, kaszel, katar itp.

Jeśli masz grypę, mogą wystąpić różne komplikacje. Może to być zapalenie oskrzeli, rwa kulszowa, zapalenie płuc, a nawet zapalenie opon mózgowych. Taki środek ludowy, jak żucie liści Kalanchoe, jest po prostu niezbędny w przypadku grypy.

Sok Kalanchoe, gdy dostaje się do organizmu, pierwszą rzeczą, którą robi, jest łagodzenie stanu zapalnego gardła. Katar mija. Jeśli masz zatkany nos, rozcieńcz sok Kalanchoe wodą od jednego do pięciu i wlej dwie krople do nosa do każdego otworu nosowego. Zrób to cztery razy. Możesz również przepłukać gardło i usta.

Właściwości lecznicze Kalanchoe na choroby oczu . Choroby oczu są bardzo różne. Zapalenie powiek, erozja rogówki, a nawet oparzenia oczu. Skąd biorą się choroby oczu: reumatyzm, beri-beri, zaburzenia metaboliczne, a nawet gruźlica. Ważną rolę odgrywają również kontuzje.

Już w czasach starożytnych ludzie używali babki, szczawiu, czosnku, dzikiej róży i oczywiście Kalanchoe do leczenia. Do leczenia oczu najczęściej ludzie, zarówno wcześniej, jak i teraz, używają soku Kalanchoe.

Istnieje wiele innych wskazówek i sposobów leczenia różnych chorób za pomocą tak wspaniałej rośliny jak Kalanchoe. Naprawdę mam nadzieję, że te wskazówki dotyczące leczenia Kalanchoe będą dla ciebie przydatne i pomogą.

 

Możesz również polubić…