Jak wybrać słowiańskie runy?

Według komentarzy praktykujących czarownic runy słowiańskie są skuteczniejsze w ich ojczyźnie niż w Skandynawii, najwyraźniej ze względu na wspólne pole energetyczne, energię duchową i korzenie historyczne. Bez wątpienia, pod pewnymi warunkami, można nauczyć się interpretacji wszystkiego. Ale każdy sam decyduje, do czego bardziej pociąga jego dusza – do symboli słowiańskich czy obcych.

Ci, którzy nie są już początkującymi, ale wciąż nie mogą nazwać się doświadczonymi czarownikami, łączą symbolikę z medytacją. Po skompilowaniu własnej formuły runicznej, która ma znaczenie apelu modlitewnego, używają jej do wzmocnienia wezwania energii. Medytacja połączona z magią runiczną pomaga osiągnąć wspaniały efekt.

Aby runy trwały jak najdłużej, lepiej zwrócić uwagę na materiały drewniane, kamienne lub metalowe. Drewno jest najłatwiejsze w obróbce, dlatego wykonuje się z niego większość amuletów. Z wybranej planszy wycinane są owalne kawałki, obrabiane, przedstawiane są symbole runiczne, następnie otwierane lakierem, aby lepiej się zachowały. Kamień, metal są trudniejsze w obróbce i dość trudno jest wykonać takie materiały w domu.

Uważa się, że kamienne runy są silniejsze niż metalowe, a metalowe z kolei są mocniejsze niż drewniane. Najwyraźniej wynika to z właściwości dezynfekujących srebra, dużej wytrzymałości kamienia. Można oczywiście znaleźć mistrza, który wykona amulet na zamówienie, ale największy efekt można osiągnąć, nakładając symbole własnoręcznie – to pozwoli im od samego początku stać się kompatybilnymi z energią właściciela .

Znaczenie słowiańskich run

Należy pamiętać, że każdy symbol runiczny ma swojego para-antagonistę. Tak więc runa stworzenia Mir odpowiada znakowi zniszczenia Czarnoboga, Ud jest przeciwieństwem Bereginy. Antagonizm symboli nie oznacza niemożliwości ich zaistnienia w jednej formule runicznej, ostrzega jednak przed trudnością ich wspólnego użycia. Jeśli osoba, która dopiero zaczyna rozumieć podstawy sztuki magicznej, chce zrobić talizman własnymi rękami, nie powinieneś przyjmować trudnych symboli runicznych.

Świat

Świat

Pierwsza runa to Mir (Belobog). Jest obdarzony potężną energią, ponieważ znaczeniem tej słowiańskiej runy jest Drzewo Świata, a także protoplasta wszystkich bogów naszych przodków. Osoba, która go nosi, jest pod patronatem Beloboga, biorąc jednocześnie odpowiedzialność za własne myśli i czyny. Wystarczy jeden zły uczynek, aby zniszczyć ochronną energię symbolu, zwracając go przeciwko właścicielowi.

Przechowuj zestawy w lnianym lub bawełnianym woreczku. Aby aktywować runę, wystarczy wziąć ją do ręki i zamykając oczy, pomyśleć o czymś dobrym, własnych pragnieniach, aspiracjach. To wyeliminuje możliwe negatywne działania, które występują podczas robienia talizmanów przez inną osobę.

Czarnobog

Czarnobog

Czarnobog to symbol zmiany, upadku fundamentów, oszustwa. Nadaje się tylko dla tych, którzy są gotowi zakończyć przeszłość. Znak zrzucenia masek, uwolnienia emocji, zerwania starych więzi. Niewłaściwie używany może zrujnować życie człowieka.

Runiczny Alatyr

Runiczny Alatyr

Alatyr jest centrum wszechświata, harmonią światła i ciemności, chaosu i porządku, symbolem stabilności. Odpowiedni dla osób, które nie dążą do zdobywania nowych wyżyn, ale chcą zachować to, co mają. Znak wielkości, powrót do korzeni.

Tęcza

Tęcza

Tęcza, będąca symbolem drogi do Alatyra, przeznaczona jest dla tych, którzy chcą ułożyć swoje życie, zrealizować swój cel, dążyć do jego osiągnięcia. W tej samej formule z Alatyrem ta słowiańska runa nabiera znaczenia „ścieżki i celu”. Aby stworzyć i nosić talizman o podobnym symbolu, musisz być wyraźnie świadomy swoich pragnień i potrzeb.

Potrzeba Runy

Potrzeba Runy

Potrzeba ogranicza, ogranicza, wiąże, nakłada zakazy nie do pokonania. Awans z tym symbolem staje się niemożliwy. Dość okrutny znak, ponieważ służy do spętania człowieka, ogranicza jego możliwości. Runa nieuchronności, przymusu.

Krada

Krada

Antysymbolem Potrzeby jest Kradzież. Znaczenie tej słowiańskiej runy jest takie, że nawet niemożliwe jest możliwe. Odpowiedni dla ludzi, którzy chcą robić wielkie rzeczy. Ci, którzy go noszą, zyskują wielką moc. Znak ognia, prawdy, oczyszczenia.

Treba

Treba

Treba to runa, która zapewnia to, co niezbędne, ale z pewnością bierze w zamian coś równoważnego. Będąc znakiem poświęcenia, nie pozwala brać bez dawania. Dość trudny w użyciu symbol, nie można go nazwać uniwersalnym. Polega na odrzuceniu cienia własnej osobowości w imię prawdziwego celu.

Zmuszać

Zmuszać

Siła jest oznaką mocy, mocy, osiągnięcia celu, zwycięstwa, waleczności wojskowej. Jest to niezwykle trudne, ponieważ nakłada wiele obowiązków, których nie każdy jest w stanie udźwignąć.

Wiatr

Wiatr

Wiatr jest znakiem kreatywnych osobowości, co oznacza twórczy impuls, inspirację. Rozbudza fantazję, uwalnia myśli, nie pozwala stracić serca, stać w miejscu.

Bereginya

Bereginya

Bereginya jest znakiem matek, chroni wszystkie kobiety, od młodych do starych. Symbol miękkiej kobiecej energii, początku życia, budzącej się czułości, zmysłowości, seksualności.

Rune Ood

Rune Ood

Oud to wyłącznie męski symbol poświęcony Yarilowi ​​- bogu wiosennego słońca, namiętności, nieposkromionego pragnienia życia. Nie pozwala osłabić męskiego potencjału, chroni przed zniszczeniem, leczy z chorób.

Lelya

Lelya

Lelya jest znakiem wiosennego ciepła, wody, radości. Wspomaga rozwój intuicji, przyciąga szczęście. Idealny dla młodych ludzi.

Głaz

Głaz

Znaczenie słowiańskiej skały runicznej to obecność wyższych mocy, nieprzewidywalność wydarzeń. Nie da się przewidzieć sytuacji, bo wszystko jest w rękach losu.

Wsparcie Run

Wsparcie Run

Wsparcie pomaga, wspiera, chroni. To znak, który pozwala mocno osadzić się w życiu, uwierzyć w siebie. Służy jako potężny amulet chroniący przed ubóstwem, przygnębieniem, impotencją.

Dażbog

Dażbog

Dazhdbog jest znakiem boga słonecznego, patrona płodności. Przynosi szczęście we wszystkich dziedzinach życia, gwarantuje właścicielowi pomoc we wszelkich sprawach, przedsięwzięciach. Główne zadania tego symbolu to zapewnienie rodziny, dobrobytu materialnego i utrzymania zdrowia.

Perun

Perun

Perun jest znakiem początków. Dzięki jego mocy możliwe jest posunięcie nawet sprawy, która wydawała się beznadziejna. Przyciąga zmiany, nowe znajomości, jest w stanie zmienić samego właściciela amuletu.

Runa Tak

Runa Tak

Znaczenie runy słowiańskiej to samo życie, ciągle się zmieniające, rozwijające, odnawiające. Zachęca do wzrostu, ruchu, samodoskonalenia.

Źródło run

Źródło run

Źródło jest oznaką stagnacji lub zakończenia. Spowalniając krążenie energii, uspokaja, usprawnia myśli i pozwala trzeźwo spojrzeć na to, co się dzieje.

Czy słowiańskie runy naprawdę istniały?

Mocne argumenty przemawiające za istnieniem słowiańskich pism runicznych pojawiły się na początku XX wieku:

Świadectwo Titmara, który opisując słowiańską świątynię Retra, znajdującą się na ziemiach Lutician, jednoznacznie potwierdza fakt, że na bożkach tej świątyni wykonano inskrypcje, które nie były wykonane symbolami germańskimi.

Kiedy Massudi opisywał słowiańską świątynię, mówił o pewnych znakach wyrytych na kamieniach.

Fakt istnienia pisma słowiańskiego przed cyrylicą potwierdził Ibn El Nedim, przytaczając we własnej pracy naukowej wizerunek napisu wykonanego na kawałku drewna (napis Nedima).

Ibn Fodaln twierdził, że Słowianie końca I tysiąclecia mieli na filarach inskrypcje grobowe.

W czeskiej piosence „Sąd Lubuszy”, zachowanej na liście z IX wieku, jest wzmianka o prawach, które zostały utrwalone na drewnianych tablicach z jakimś symbolem.

Istnienie słowiańskich pism runicznych potwierdzają również dane archeologiczne. Do najstarszych znalezisk należą znaleziska ceramiczne zawierające fragmenty inskrypcji, które należały do ​​kultury archeologicznej Czerniachowa, bezpośrednio związanej ze Słowianami, datowanej na I- IV wiek naszej ery. Już 30 lat temu znaki na tych znaleziskach identyfikowano właśnie jako ślady pisma.

Późniejszym dowodem używania run przez naszych przodków są pomniki, które są związane z Wendami, Słowianami bałtyckimi. Przede wszystkim warto wspomnieć o kamieniach Mikorżyńskiego, znalezionych w 1771 roku w Polsce. Na uwagę zasługują również inskrypcje na obiektach kultu ze słowiańskiej świątyni Radegasta w Retrze, zniszczonej w połowie XI wieku przez niemieckich zdobywców.

Tak więc istnieją niezbite dowody na istnienie runicznych symboli naszych przodków. Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na teorię przed przystąpieniem do praktyki, wróżbiarstwa, tworzenia talizmanów. Bez dogłębnej znajomości znaczenia każdej słowiańskiej runy możesz zaszkodzić zarówno sobie, jak i innym.

Możesz również polubić…