„Rośnie prawie wszędzie”: słynny zielarz wymienił najlepsze herbaty rozgrzewające

Jakie herbaty rozgrzeją nas w zimowe wieczory? Znany rosyjski fitoterapeuta Dmitrij Jurowski podzielił się swoimi przepisami.

Wiele aromatycznych ziół wchodzących w skład takich kolekcji ma lekkie działanie antystresowe, to znaczy łagodzi pobudliwość układu nerwowego, nerwowość, uspokaja, poprawia sen. Niektóre z nich nadal wykazują działanie przeciwdepresyjne, — mówi fizjoterapeuta.

Jest dobra herbata, bardzo popularna w Baszkirii. Trafia do niej odpowiednio zebrana pachnąca trawa – zwykłe oregano. Bardzo często łączy się go z dziurawcem. Oregano w pewnym stopniu normalizuje ciśnienie krwi, a dziurawiec uspokaja nerwy.

„W okresie jesienno-zimowym, kiedy słońca i codziennych zajęć jest mało, bardzo dobrze sprawdza się herbata z oregano i dziurawca. W Baszkirii z reguły do ​​takiej herbaty dodaje się mleko. Ogólnie rzecz biorąc, wiele herbat ziołowych, które są sporządzone z domieszką mleka, ma dobry wpływ na sen. Oznacza to, że możesz wziąć herbatę z oregano i mlekiem 2 godziny przed snem.

Przydatne jest również ziele tymianku, który również ma działanie uspokajające, przeciwdrgawkowe. Możesz użyć tradycyjnych roślin wiejskich – jest to mięta polna, mięta pieprzowa, mięta innych odmian, które zawierają mentol. Mentol działa uspokajająco, ale bez nieprzyjemnego efektu zamglenia głowy. Z mięty z reguły tak się nie dzieje.

Dobrze jest pić trawę melisy, kocimiętki w zimowe wieczory. Kotovnik rośnie prawie wszędzie, w wielu można go znaleźć w wielu miejscach.

Może być również stosowany jako mięta, melisa. Kotovnik sprzyja zasypianiu, melisa wykazuje działanie przeciwdepresyjne”, – mówi zielarz.

I oczywiście najważniejszym ziołowym środkiem przeciwdepresyjnym jest herbata Iwan, która jest obecnie bardzo popularna. Według Dmitrija Jurowskiego z herbaty Iwana można wytwarzać różnorodne napoje, które mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Lekarze ze światowej sławy kliniki powiedzieli, jak zasnąć z bezsennością

Możesz również polubić…