Czy sposób noszenia amuletu lub krzyża ma znaczenie?

Słowianie głownie kojarzą nam się z runami, symbolami, amuletami…i tytuł artykułu wcale nie jest pomyłką, ponieważ pomimo, zupełnie innej wiary (chrześcijańskiej) Słowianie, bardzo często nosili amulety w formie krzyża…dlaczego..? O tym w dalszej części tekstu.

 

Każda rzecz w domu, miała dla Słowian specjalne znaczenie, symboliczne znaczenie ochronne. Ponadto wykonano indywidualne amulety i krzyże dla wszystkich członków rodziny , których przeznaczenie dzisiaj nie zawsze może być jasne.

Nasi przodkowie od najmłodszych lat uczyli się, jak prawidłowo nosić amulet. Opowiedzieli im o tym starsi krewni. Teraz, gdy ubrania i codzienne nawyki zmieniły się nie do poznania, pojawia się wiele pytań. Wybór odpowiedniego amuletu dla siebie nie jest łatwym zadaniem!

Jak nosić talizman, amulet i czym się różnią

Najpierw musisz zrozumieć , w jaki sposób amulet i amulet różnią się od siebie.

Amulet jest ochroną lub pomocą ukierunkowanego działania . Jeśli zostanie zaklęty na szczęście podczas polowania, będzie bezużyteczny przy rąbaniu drewna na opał. Ponadto nie ma potrzeby ciągłego noszenia amuletu zaprojektowanego do pomyślnego rozwiązania danego kłopotu. Wniosek – warto używać amuletu tylko w odpowiedniej sytuacji .

Amulet jest stworzony do stałej pomocy i ochrony osoby, dlatego należy go nosić bez zdejmowania. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły . Nasi przodkowie zdejmowali amulety, idąc do kąpieli. Jeśli amulet może zakłócać sen lub może zostać uszkodzony we śnie, lepiej jest go usunąć w nocy, aby nie stracić ważnej pomocy w życiu.

Potajemnie lub otwarcie noś talizman

Wiele trudności rodzi pytanie, jak nosić amulety i amulety: wewnątrz lub na ubraniu. Najczęściej decyzja ta należy do jego właściciela. Wyjątkiem są te magiczne rzeczy, które są przeznaczone do ukrytego wpływu zgodnie z wypowiedzianym nad nimi spiskiem. Zasadniczo te amulety są miłością lub przyciągają bogactwo .

Ale amulet wykonany przez matkę dla dziecka jest ważny aby go wystawić na widok publiczny . Będzie więc łatwo wykryty i przestraszony przez złą siłę, bez względu na to, czy przypadkowo zawędrował do twojego domu, czy też ktoś go wysłał.

Amulety symbolizujące rodzimych bogów sprawiają , że są duże i zauważalne . Każdy powinien wiedzieć, że dana osoba jest pod ich ochroną.

Słowiański krzyż jest talizmanem wypełnionym mocą rodzimych bogów. Na każdym jego promieniu widnieje znak jednego ze słowiańskich bogów.

Jak nosić krzyż, co i kiedy

Częstym pytaniem jest, czy amulet można nosić z krzyżem?

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że słowiańskie amulety i talizmany nie są noszone jednocześnie z krzyżem chrześcijańskim, który jest symbolem innej wiary.

Jednak niektóre słowiańskie amulety są również wykonane w formie krzyża , są również zawarte w wielu haftowanych ornamentach. Krzyż słowiański jest równoboczny , łatwo go odróżnić od reszty. Taki urok dobrze komponuje się z innymi urokami i amuletami naszych przodków.

Na koniec nie wolno nam zapominać, że amulet nie jest zwykłym bibelotem. Muszą być traktowane z szacunkiem i odpowiednio się zachowywać.

Nie powinieneś przyciągać uwagi bogów lub przodków, jeśli zachowujesz się niezgodnie z ustalonymi przez nich zasadami.

Przechowywanie i dbanie o tak ważne gadżety jest tego warte w szczególny sposób. Jeśli zdarzy się, że amulety są połamane, zepsute, nie wyrzucaj ich do śmieci. Lepiej spalić lub zakopać z dala od wścibskich oczu.

Słowiańskie amulety dla mężczyzn są duże i ciężkie. Mężczyźni odważnie wybierają najpotężniejsze znaki słowiańskich bogów. Te wisiorki i bransoletki są ozdobione symbolami słonecznymi. Wytwarzają także amulety w postaci broni dla mężczyzn – można je nawet wykuć ze stali. Szczególnie piękne są męskie paski z jasnymi, szerokimi wzorami.

Amulety damskie zawsze różniły się od męskich. Biżuteria dla kobiet nawiązuje do słowiańskich Bogiń. Daje spokój, piękno, zdrowie. Niezamężne dziewczyny noszą znaki, które przyciągają miłość. 

Dziecko potrzebuje uroku jeszcze bardziej niż dorosły! W końcu dzieci często są bezbronne w obliczu niebezpieczeństw. Słowiański amulet dla dziecka jest wybierany i wypowiadany przez rodziców. W takim obiekcie kładziemy moc naszej miłości, silny związek z Rodziną i opiekę Bogów.

 

 

Możesz również polubić…