Co mówi medycyna rosyjska na temat dzwonienia i szumach usznych

Dzwonienie w uszach dotyka w jednakowym stopniu zarówno u kobiet jak i mężczyzn najczęściej dolegliwość ta pojawia się między 4540 a 50 rokiem życia. Osoby dotknięte tym problemem słyszą dźwięki które nie pochodzą z żadnego zewnętrznego źródła a inni w ogóle ich nie odnotowują. Przyczyną szumów usznych są zaburzenia funkcjonowania narządu słuchu dźwięk jakie towarzyszy najczęściej ma charakter jednostajny jednak może przybierać też postać rytmicznego pulsowania.

W celu przywrócenia normalnego przebiegu procesów biologicznych w obrębie aparatu słuchu możesz skorzystać z jednego ze sprawdzonych rosyjskich tradycyjnych środków. Przyznam że wiele z nich wypróbowałam i są naprawdę skuteczne.

Bardzo dobrym środkiem który okazuje się skuteczny również w przypadku osłabienia słuchu jest tłuszczowo-alkoholowa emulsja z propolisu. Sprawia ona że szumy uszne znikają a w 80% przypadków pacjenci odnotowują znaczną poprawę słuchu.

W celu jej przygotowania wymieszaj 40 g drobno posiekanego propolisu ze 100 ml czystego spirytusu 95% po czym odstaw starannie zakręcone naczynie na 7 dni w ciepłe miejsce. Pamiętaj aby codziennie dokładnie wstrząsać zawartość słoika. Po upływie tego czasu przefiltruj alkoholowy wyciąg a otrzymany płyn wymieszaj w stosunku 1 do 4 z olejem kukurydzianym lub oliwą z oliwek. Taką gotową emulsję należy przechowywać w dokładnie zakręconą szklanym słoiku a przed użyciem dokładnie wstrząsnąć.

Sposób aplikacji jest bardzo prosty: Zanurz w emulsji wacik po czym umieść go na 1-2 dni w przewodzie słuchowym ucha po upływie tego czasu umieść w drugim uchu kolejne nowy wacik identycznie przygotowany również na jeden dwa dni. W ten sam sposób powtórz cały cykl 10 12 razy dla każdego ucha.

Jedną posiekaną razem z łupiną cebulę wymieszaj z jedną łyżką nasion kminku. Mieszankę podgrzewaj przez 10 minut na bardzo małym ogniu całości (nie można zagotować } a następnie odstaw do ostudzenia i wyciśnij z niej sok. Dwie trzy krople tak przygotowanego soku wpuszczaj do każdego ucha dwa trzy razy dziennie. Kurację należy kontynuować jeszcze przez 2-3 dni po ustąpieniu szumów usznych.

Raz dziennie aż do momentu całkowitego wyzdrowienia zapuszczaj do każdego ucha po dwie trzy krople świeżo wyciśniętego soku z krwawnika .

Włóż do słoika 50 g suszonej melisy lekarskiej i zalej ją 150 ml wódki 40%. Dokładnie zakręcony słoik a następnie na 10 dni w ciepłe ciemne miejsce a po upływie tego czasu oddać otrzymany płyn i przelej go do innego zakręconego słoika.

Gotowy preparat przechowuj w starannie zakręcają słoików ciemno chłodnym miejscu w sposób aplikacji to 30 40 dni raz dziennie po dwie trzy krople do każdego ucha.

Dodatkowo codziennie przez 30 dni raz na dobę zapuszczać do każdego ucha dwie trzy krople świeżego soku z glistnika jaskółczego ziela.

Rosyjskie metody na problem jaki jest dzwonienie w uszach bądź szumy uszne są bardzo skuteczne i Warto skorzystać z owych porad.

Możesz również polubić…