3 składniki i znikną bolesne żylaki

Dziś chcieliśmy się z Wami podzielić niezwykle prostym ale bardzo skutecznym sposobem na żylaki i bolące żyły. Receptura jest niezwykle prosta a efekt przychodzi szybko. Zapomnij o tępym pulsującym bólu, a także o opuchniętych nogach.

3 składniki  i 15 min aby wykonać ten niezwykły lek. 

Zapraszamy do lektury.

Pierwszym składnikiem jest goździk, który ceniony jest za ogromną ilość właściwości. Wiele chorób leczy się z jego udziałem, w tym także żylaki, żyły, bóle i opuchliznę nóg. Ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Polecany jest także przy bólu stawów, doskonale wpływa na mięśnie. Świetnie sprawdza się także wśród sportowców.

Odmierzamy dwie pełne łyżki goździków , następnie mielimy je. Tak przygotowane goździki wsypujemy do niewielkiej miski.

Następnym składnikiem jest czosnek. Potrzebujemy 5 części czosnku główki. Obieramy i drobno siekamy. Czosnek zawiera allicyne substancję przeciwzapalną. To właśnie ona idealnie działa na żylaki, zmniejsza procesy zapalne, poprawia ukrwienie ciała. Dzięki temu z żył szybciej pozbędziemy się toksyn. Nie możemy czosnku przykładać bezpośrednio na skórę ponieważ może powodować podrażnienia. Tym samym łączymy ją z dobrej jakości olejem roślinnym. Który jest dla nas trzecim składnikiem – oliwa z oliwek – ma działanie przeciwzapalne, często stosowana jest w masażach oraz naturalnie stosowana do leczenia żylaków. Oliwa szybko wchłania się w skórę i oczyszcza ją.

Odmierzamy 150 ml oliwy z oliwek  

Następnie do czystego słoiczka wsypujemy goździki, czosnek i zalewamy oliwą z oliwek.

 

Połączenie tych 3 składników daje fantastyczny efekt na żylaki, obolałe nogi i słabe krążenie krwi. 

Jest to bardzo mocna kombinacja dla zdrowych nóg, żył, stymuluje się przepływ krwi

.Słoik zakręcamy. Następnie w większym garnku rozpoczynamy proces gotowania. Wodę doprowadzamy do wrzenia, zaś w mniejszym garnku w kąpieli wodnej umieszczamy słoik z naszymi składnikami. Na parze słoiczek powinien przebywać od 15 do 30 min. W tym czasie składniki uwolnią swoje działanie lecznicze. Kiedy preparat wystygnie przecedzamy go przez sito do innego słoiczka.

Domowy balsam z goździków, czosnku i oliwy z oliwek wcieramy co wieczór w bolące miejsca. Daje znakomite rezultaty już po siedmiu dniach od zastosowania balsamu. Balsam przechowujemy w lodówce.

Możesz również polubić…