10 naturalnych leków, które zastępują leki apteczne

Nawet jeśli lekarze medycyny tradycyjnej wiedzieliby o istnieniu naturalnych leków, które znajdują się w przyrodzie, myślę, że niewielu zdecydowałoby się powiedzieć o nich swoim pacjentom..ponieważ firmy farmaceutyczne płacą im za przepisywanie leków aptecznych swoim pacjentom..

Dbanie o własne zdrowie zaczyna się od Ciebie i tylko od Ciebie – dlatego warto zaopatrzyć się w leki, które zastąpią wiele aptecznych medykamentów.

  1. Winogrona – skutecznie zastępują leki na ciśnienie krwi oraz leki moczopędne. Skórka winogron zawiera bardzo korzystny związek zwany resweratrolem, który skutecznie obniża ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem. Winogrona są również naturalnymi lekami moczopędnymi, dzięki czemu pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru sodu (czyli soli) i wody co oczywiście pomaga obniżyć ciśnienie krwi.
  2. Kurkuma może zastąpić niesteroidowe leki przeciwzapalne takie jak Ibuprofen czy Hydrokortyzon. Kurkuma jest jednym z najlepszych źródeł naturalnych środków przeciwzapalnych, co oznacza również że jest jedną z najlepszych substancji łagodzących dyskomfort taki jak ból i obrzęk. Od stuleci stosowana jest w leczeniu chorób zapalnych jak zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów. Działa przeciwzapalnie i przeciwartretycznie także zostało porównane z działaniem popularnych leków farmakologicznych takich jak Mortin i Hydrokortyzon, oczywiście bez skutków ubocznych.
  3. Mniszek lekarski zastępuje leki wzmacniające kości, leki na wątrobę i ciśnienie krwi. Ziele mniszka lekarskiego jest jednym z najlepszych środków wzmacniających kości i zęby oraz oczyszczających wątrobę. 100 g mniszka lekarskiego dostarcza organizmowi 535% zalecanej dziennej dawki witaminy K, co oznacza , że jest to jedno z najważniejszych źródeł roślinnych wzmacniających kości Witamina K jest potrzebna do poprawy gęstości kości. Osoby z niską zawartością witaminy K często cierpią na większe ryzyko złamań. Mniszek lekarski utrzymuje równowagę mineralizacji kości zwiększa poziom osteokalcyny która kontroluje tworzenie kości. Mniszek pomaga również stymulować trawienie i przepływ żółci i jest uważany za środek moczopędny pomagający obniżyć ciśnienie krwi i złagodzić zatrzymanie płynów przedmiesiączkowych. naukowcy odkryli również że mniszek pomaga utrzymać zdrowy profil lipidowy i hamuje gromadzenie się tłuszczów w wątrobie.
  4. Cytryna może zastąpić leki na ciśnienie krwi oraz leki obniżające poziom cholesterolu. Cytryna to kolejny niedoceniony naturalny środek, który pomaga rozpuścić złogi błony śluzowej w tętnicach i żyłach oraz obniżyć ciśnienie krwi. Stymuluje również układ limfatyczny i pomaga wypłukiwać toksyny oraz ujędrniać nasze komórki i eliminować złogi tłuszczu które przyczyniają się do cellulitu.
  5. Kolendra może zastąpić bardzo różnorodne leki. Zioło to jest ważnym środkiem detoksykującym i pomaga na wiele problemów. Kolendra znana jest ze swoich właściwości usuwania metali ciężkich. Dzięki naturalnym związkom które wiążą się z metalami toksycznymi  uwalniają je z tkanek. Metale ciężkie powiązano z wieloma poważnymi problemami zdrowotnymi: z tym z rakiem oraz chorobami serca, uszkodzeniami mózgu, problemami nerek, płuc i łamliwością kości. Kolenda zapobiega również uszkodzeniu układu krążenia działa, przeciwcukrzycowo jest silnym przeciwutleniaczem i poprawia jakość snu. Jest również znanym środkiem przeciwlękowym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym i naturalnym dezodorantem do użytku wewnętrznego.
  6. Rukiew wodna może zastąpić leki na infekcje dróg oddechowych. Jeśli cierpisz na obrzęk dróg oddechowych w płucach, kaszel lub zapalenie oskrzeli, rukiew może być dla ciebie idealna. Działa przeciwzapalnie, pomaga łagodzić stany zapalne i oczyszcza drogi oddechowe. Pomaga wyeliminować ciepło i nawilżyć płuca a nawet wykazano że jest skutecznym środkiem przeciwko rakowi płuc który jest wywołany przez tytoń.
  7. Imbir może zastąpić leki przeciwbólowe, na objawy związane z nastrojem i na poranne mdłości. Imbir to naprawdę wspaniała bulwa i jej właściwości lecznicze z walce z nudnościami i wymiotami można porównać do chemicznej substancji Dimenhydynatu, dlatego imbir to świetne kłącze, przeciwzapalne która które pomaga złagodzić zespół napięcia przez miesiączkowego i poprawić krążenie krwi. Związki zawarte w imbirze pomagają złagodzić ból u osób cierpiących na zapalenie stawów.
  8. Ogórki i seler zastępują leki moczopędne – zarówno ogórek jak i seler są silnymi lekami moczopędnymi wspomagają wypłukiwanie nadmiaru toksyn i soli z organizmu przez stymulację nerek i zwiększenie produkcji moczu, ponieważ te dwa warzywa pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru sodu , pomagają również kontrolować ciśnienie we krwi. Ogórek jest bogaty w krzemionkę która upiększa włosy skórę i paznokcie
  9. Czosnek znakomicie zastępuje antybiotyki takie jak amoksycylina. Jest to najlepszy i najskuteczniejszy antybiotyk w naturze większość antybiotyków syntetyzowanych przez leki hamuje strukturę ściany komórkowej bakterii uniemożliwiając jej dalsze namnażanie. Jednakże antybiotyki te hamują również syntezę białek dobrych bakterii, których nasz organizm potrzebuje dla dobrej odporności i trawienia. czosnek zawiera związki które mają silne działanie antybiotykowe oraz walczy z infekcjami jelitowymi .
  10. Burak zastępuje suplementy żelaza takie jak siarczan żelazawy i leki na ciśnienie krwi. To jeden z najlepszych pokarmów jakie możesz zjeść, aby wzmocnić krew i poprawić zapasy żelaz.a Buraki są bogate w żelazo które pomaga  regenerować nasze czerwone krwinki oraz dostarczać organizmowi świeżego tlenu. Zawierają również miedź, która współpracuje z żelazem, czyniąc je łatwiej w dostępnym dla organizmu. Zawierają również aminokwas zwany betainą które pomaga rozpuszczać nieorganiczne złogi wapnia w tętnicach obniżając ciśnienie krwi i zmniejszając ryzyko miażdżycy, co więcej pomagają także rozrzedzić żółć i stymulują układ limfatyczny

Możesz również polubić…